استحکام شیشه بالکن در مقابل باد

مونتاژ و بسته بندی شیشه بالکن
اکتبر 22, 2018
شیشه بالکنی آریان جام
شیشه های مورد استفاده در بالکن شیشه ای
نوامبر 15, 2018

مقاومت شیشه بالکن

امروزه به دلیل افزایش آپارتمان نشینی و نبود حیاط مستقل، بالکن ها از جمله فضای آزاد و خصوصی قابل استفاده افراد می باشند. پیشرفت تکنولوژی و تولید شیشه بالکن باعث شد که بتوان از بالکن ها به بهترین نحو استفاده نمود و آن را به محیطی امن و گرم در زمستان تبدیل کرد . شیشه بالکن تاشو این امکان را می دهد که بتوان در فصل تابستان در صورت نیاز و گرمی هوا شیشه ها را باز نمود و در زمستان به علت سردی، شیشه ها را بست. وجود درزگیر در این شیشه ها از ورود سرما و گرد و خاک جلو گیری می کند. بنابراین به وسیله ی شیشه بالکن می توان از فضای بالکن استفاده ی بیشتری برد و فضای کاربردی ایجاد کرد و در تمام فصول سال و هر شرایط آب و هوایی از بالکن استفاده نمود. استفاده از بالکن شیشه ای آریان جام در شهر های بزرگ که هوا آلوده می باشد و به خاطر شلوغی خیابان ها سر و صدا وارد منازل می شود باعث می شود که از ورود آلودگی ها و صدای مزاحم به داخل منازل جلوگیری شود و محیط ساکت و آرامش بخشی را فراهم آورد . در طراحی شیشه بالکن به دلیل استفاده از پروفیل آلومنیوم و یا آلیاژ بسیار مقاوم مشکل زنگ زدگی و خوردگی به وجود نمی آید و زیبایی بالکن همیشه ثابت می ماند. شیشه بالکن بدون کاهش نور به عنوان اتاقکی برای لذت بردن از فضای باز و استفاده از آسمان شب را فراهم می کند و زیبایی منازل را دو چندان می نماید. بالکن های محافظت شده به وسیله شیشه بالکن فضای امنی برای بازی کودکان بدون وجود استرس و دلهره و ترس از افتادنشان و همچنین به عنوان فضایی برای نگهداری حیوانات خانگی و یا پرورش گل و گیاهان به وجود می آورند .

مزایای شیشه بالکن

شیشه های بالکن امکان استفاده از هوای آزاد را در هر فصلی از طریق باز شدن می دهد .

بالکن شیشه ای نمای یکدستی به بالکن می دهد و از هیچ ستون یا مانع دید در آن استفاده نمی شود .

به وسیله شیشه بالکن و بسته شدن فضای بالکن با استفاده از آن ها مسیر های ورودی حشرات موذی و پرندگان و گرد و غبار و نزولات جوی و .. به فضای داخلی مسدود می شود و بنابرین نیازی به نظافت زود به زود بالکن نمی باشد.

شیشه های بالکن به دلیل متحرک بودن به راحتی قابل شستشو و نظافت می باشند .

شیشه بالکن به صورت عمودی نصب می شود و بنابراین در فضای بالکن ویو و دید بدون مانع و با توجه به شرایط آب و هوایی را ایجاد می کند.

نصب و استفاده آسان این محصول از دیگر مزایای آن به شمار می رود. علاوه بر این تولید اشکال بدون زاویه، زاویه دار و منحنی شکل و همچنین قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن از دیگر خصوصیات شیشه بالکن می باشد .

استحکام شیشه بالکن در باد

عوامل آب و هوایی همچون باد و باران و تگرگ گاها شدید می باشند و بنابراین احتمال ایجاد خطراتی را فراهم می آورد.

بالکن چهارفصل

بسیاری از شیشه ها در مقابل باد مقاوم نمی باشند و بنابرین به راحتی شکسته و موجب آسیب های زیادی می شوند. در طراحی و نصب شیشه بالکن باید تمامی این عوامل در نظر گرفته شود و از بروز خطرات جلوگیری شود. شیشه بالکن در شرایط آزمایشگاهی از نظر مقاومت و استحکام مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و تمامی عوامل از قبیل فشار باد و بار دینامیکی و دوام فنی و سایر خواص محصول بررسی شده تا طبق قوانین ساخت و ساز تولید شود. شیشه های بالکنی آریان جام از جنس شیشه سکوریت درجه یک می باشند که این شیشه ها فاقد موج و خال و لکه می باشند و توسط کوره هوریزانتال سکوریت می شوند و از خصوصیات مهم آن ها این می باشد که اگر زمانی باد با شدت بیش از اندازه بوزد و موجب شکسته شدن آن ها شود هر متر از این شیشه ها به حداقل 1200 قسمت تقسیم می شود و از این رو مانع از ایجاد خسارت جانی می شود. بنابراین با اطمینان می توان گفت که درجه امنیت شیشه بالکن بالا می باشد . با وجود این باید گفت که مقاومت بالکن شیشه ای با توجه به نوع پروفیل ها و یراق آلات به کار رفته در آن و همچنین از طریق ضخامت و جنس شیشه (معمولا سکوریت نشکن) که تهیه می شود می تواند متفاوت باشد. علاوه بر نوع جنس و مواد به کار رفته نحوه ی نصب شیشه بالکن در مقاومت آن در برابر باد تاثیر دارد و نصابان باید تلاش کنند تا حتی الامکان وزن کل سیستم شیشه بالکن را به صورت مساوی روی کف و سقف تقسیم نمایند .

 

جهت دریافت اطلاعات در مورد محصولات آریان جام از جمله کابین دوش  ، دور دوشی ، جام ویترین و سیستم های فروشگاهی و … با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *