شیشه بالکن و انواع آن

شیشه بالکن ریلی تاشو

شیشه بالکن ها درب های شیشه ای پیوسته ای می باشند که با کنار هم قرار گرفتن اتاقکی شیشه ای را به وجود می آورند. شیشه بالکن ها انواع مختلفی دارند که مطابق با سلیقه، اندازه و شکل بالکن ها، انتخاب و نصب می شوند و ظاهر و کارکردشان با هم تفاوت دارد اما در کل همه ی انواع آن ها مزیت های مختلف فراوانی دارند که علاوه بر زیبایی و منظم دیده شدن ساختمان ها، فضایی برای انجام کارهای مورد علاقه را به وجود می آورند.

انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن ها انواع مختلفی دارند که بالکن هایی شیشه ای به وجود می آورند و مطابق با سلیقه ی افراد می توان هر کدام را نصب نمود. در زیر به انواع آن ها اشاره می شود.

1. شیشه بالکن بدون قاب

شیشه بالکن های بدون قاب انواعی از شیشه بالکن می باشند که همانطور که از نامشان مشخص می باشد فاقد قاب می باشند و تشکیل شده از یک پانل می باشند. بنابرین هیچ مانعی برای دید ایجاد نمی کنند و ظاهری یکدست و کامل دارند. در این نوع از شیشه بالکن ها هیچ نوع پروفیلی برای اتصال درب ها و شیشه ها به هم به کار برده نشده است و برای نگه داشته شدن و ثابت شدن بر روی بالکن تنها از دو پروفیل در فواصل طولانی که معمولا در دو طرف بالکن می باشد استفاده می شود. نوع شیشه های این نوع، شیشه سکوریت 10 میلی می باشد که معمولا با یراق آلات عرف موجود در بازار که مربوط به شیشه سکوریت می باشند نصب می شود. ایراد اساسی این نوع سیستم این است که معمولا شیشه ها ثابت بوده و تنها چند مورد دربچه در وسط سیستم جهت تهویه قرار میگیرد. این امر امکان نظافت شیشه ها را از طرف بیرون غیرممکن می کند. همچنین درز های بین شیشه ها هم که جزئی ضروری جهت انقباض و انبساط شیشه هاست موجب می شود که درزگیری کامل مقدور نباشد.

2. شیشه بالکن ریلی تاشو

شیشه بالکن ریلی از جمله پر طرفدارترین شیشه بالکن ها می باشد زیرا علاوه بر خصوصیت ریلی بودن و جمع شدن در فضای بسیار کم، امکان شستشو و نظافت راحت را ایجاد می کنند. شیشه بالکن ریلی از پانل های شیشه ای هم اندازه تشکیل می شود که از کناره ها به پروفیل های عمودی که در دو طرف بالکن نصب شده اند متصل می شوند و و شامل چرخ هایی در بالا و پایین می باشند که به وسیله ی آن ها سوار پروفیل های آلومنیومی تعبیه شده در کف و سقف بالکن می شوند.

شیشه سکوریت بالکن

شیشه بالکن های ریلی کارکردی بسیار راحت دارند و به راحتی و توسط هر شخصی قادر به باز و بسته شدن هستند.

شیشه بالکن ریلی با خاصیت ریلی بودن و جمع شدن به کاربران این امکان را می دهد که هر موقع که بخواهند آن را جمع کنند و استفاده نکنند. همچنین درزگیرهای آلومینیومی مخصوص در سیستم های تولیدی آریان جام، موجب ایزولاسیون کامل می شود.

3. شیشه بالکن پنجره ای

شیشه بالکن پنجره ای نوع دیگری از انواع شیشه بالکن ها می باشد که همانطور که از نامش مشخص است معمولا به نام پنجره بالکن شناخته می شود. منظور از پنجره بالکن این می باشد که باز و بسته شدن این نوع از شیشه بالکن ها به صورت پنجره می باشد.شیشه بالکن های پنجره ای علاوه بر اینکه در ظاهر با دیگر انواع شیشه بالکن ها متفاوت می باشند، خصوصیات ویژه بالکن بعنوان فضای باز واحد های آپارتمانی را از دست می دهد و عملا بالکن دیگر بالکن نیست و بلکه اتاقی است مثل سایر اتاق های خانه!!

این نوع پنجره ها معمولا upvc می باشند.

4. نرده ی شیشه ای

نرده ی شیشه بالکن از جمله تجهیزاتی می باشد که در بالکن ها به کار برده می شوند و نوعی نرده ی شیشه ای می باشند. نرده ی شیشه ای بالکن همانند شیشه بالکن ها از جنس سکوریت می باشند اما پانل های به کار برده شده در ساخت نرده ی شیشه ای تا حدودی ضخیم تر از پانل های سایر شیشه بالکن ها می باشند. نرده ی شیشه ای جهت افزایش زیبایی و نمای ساختمان به کار می رود و مانند سایر شیشه بالکن ها فضای شیشه ای بسته ایجاد نمی کنند بلکه صرفا حالت جان پناه دارند.

جهت دریافت اطلاعات در مورد محصولات آریان جام از جمله شیشه بالکن ، یراق آلات شیشه بالکن ، دور دوشی ، جداکننده حمام و سیستم شیشه های فروشگاهی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *