جام ویترین فروشگاهی

کارکرد سیستم جام ویترین نیز مانند سایر سیستمهای ارائه شده، به نحوی است که امکان باز کردن تمام و یا هر قسمت از دهنه وجود دارد. برخلاف سیستم شیشه بالکن که هم در کف و هم درسقف محل نصب، پروفیلهای ویژه ای برای حرکت شیشه ها تعبیه شده اند، در جام ویترین درکف هیچگونه پروفیلی نصب نمی شود و تمامی سیستم متحرک، از سقف سازه با استفاده از پروفیل و یراق آلات مخصوصی مهار شده است تفاوت عمده بالکن شیشه ای با جم ویترین در این مورد می باشد. با توجه به وزن بالای پروفیلها، یراق آلات و شیشه های مورد استفاده، سیستم در اکثر مواقع نیاز به آهن کشی خاص خود را دارد. جنس و سطح مقطع پروفیل حمال متصل شده به سقف کاملا خاص بوده و بواسطه استفاده از یراق آلات مخصوص، امکان استفاده از این سیستم در هر مکانی میسر می باشد. همچنین حذف پروفیل کف، باعث تسهیل در امر عبور و مرور افراد، تجهیزات و ماشین آلات می شود، چراکه در حالتی که شیشه ها باز هستند، هیچگونه مانع فیزیکی اعم از پروفیل و یا هر چیز پاگیر دیگری در کف نداشته و کف دهنه همانند زمان قبل از نصب مکانیزم خواهد بود. در این مدل نیز، طول درگاه به چندین پنل شیشه ای (معمولا با عرض و اندازه یکسان) تقسیم می شود، یکی از پنلها در سمت راست و یا چپ دهنه همانند درب ورود و خروج عمل کرده و در حالتی که درگاه بسته است، ورود و خروج افراد از این درب انجام می شود. امکان داشتن درب در هر دو قسمت چپ و یا راست درگاه بسته به سفارش مشتری وجود دارد. بر روی هر لنگه شیشه ای (غیر از دربها که در ابتدا و یا انتهای دهنه قراردارند) 2 چرخ مخصوص متحرک تعبیه می شوند که مسئولیت حمل شیشه ها در درون ریل بالا به عهده این مکانیزم ها می باشد.

در محل جمع شدن شیشه ها پس از باز کردن درب، باقی شیشه ها لنگه به لنگه و تک تک در مسیر ریل بالا حرکت کرده و در محل پارک ابتدا و یا انتهای دهنه (حوضچه شیشه ها) به کمک یراق آلات مخصوص وارد محل پارک شده و با ظرافت خاصی با یک چرخش 90 درجه ای بصورت موازی با دیوار و یا ستون کنار و در کنار یکدیگر، عمود بر ریل تعبیه شده در سقف و در کنار درب دهنه قرار می گیرند و بدین ترتیب امکان باز کردن قسمتی از دهنه و یا کل دهنه را فراهم می آورند. نکته حائز اهمیت در این مدل نیز این است که شیشه ها به همدیگر متصل نیستند و بصورت کاملا مستقل از همدیگر حرکت می کنند که این امر، امکان باز کردن هر قسمت دلخواه از دهنه را به کاربر میدهد. بر روی هر لنگه شیشه 1 قفل مخصوص تعبیه شده است، قفلهای مورد نظر دارای فیشر (جا قفلی) مخصوصی هستند. فیشرهای مورد نظر در کف دهنه تعبیه می شوند تا در هنگام بسته شدن درگاه، هر لنگه از شیشه ها بر روی زمین قفل شده و شیشه ها فیکس شده و همانند یک دیوار عمل کنند. شایان ذکر است که در حالت بسته بودن کل دهنه، در صورت برخورد با شیشه های قفل شده، مکانیزم دقیقا مانند یک دیوار عمل می کند. در این سیستم با توجه به چرخش نود درجه ای شیشه ها درمحل پارک مخصوص شیشه ها، هر لنگه شیشه صرف نظر از ارتفاع و عرض شیشه مورد استفاده، شش سانتیمتر فضا را اشغال میکند و این یعنی استفاده از حداکثر فضای در اختیار دهنه مورد نظر. همچنین در جام ویترین همانند سایر سیستمها، با توجه به اینکه هیچگونه ستون یا پروفیلی در درگاه نداریم، دید بیرون و همچنین داخل فضا (مانند داخل مغازه) از بین نخواهد رفت، همچنین در هنگام باز بودن شیشه ها نیز بواسطه عدم وجود قید در دهنه، امکان استفاده از 100% دهنه میسر می باشد. شایان ذکر است که با توجه به طراحی منحصر بفرد سیستم، امکان قراردادن پروفیل تعبیه شده در سقف، در داخل سقف وجود دارد، به عبارتی امکان اجرای سیستم به نحوی که هیچگونه پروفیل قابی دیده نشود وجود دارد. با توجه به نوع خاص چرخ های استفاده شده در این سیستم، (هر یک از این چرخها به تنهایی قابلیت حمل 250 کیلوگرم بار را دارا می باشند) امکان نصب ورقهای چوبی و یا از جنس MDF بر روی پانلهای شیشه ای استفاده شده وجود دارد، در این صورت امکان استفاده از این سیستم بعنوان یک دیوار متحرک نیز وجود دارد. پروژه های اجرا شده با شیشه و چوب این شرکت، موید کارایی و سلامت این سیستم می باشد.

نمایش همه جمع شدن

سیستم جام ویترین را می توان به صورتی دیگر (پروانه ای) نیز نصب و اجرا کرد.

تفاوت مدل پروانه ای با پارکدار در دو مورد میباشد: مورد اول اینکه محل پارک در مدل پروانه ای حذف شده است و تفاوت دوم در نوع چرخ های استفاده شده در مدلهای مذکور می باشد. در مدل پارکدار محل پارکی به شکل h کوچک انگلیسی در محل جمع شو شیشه ها وجود دارد که در مدل پروانه ای این محل پارک حذف شده است و در طول درگاه فقط پروفیل حمال سقف را خواهیم داشت. در مدل پروانه ای برخلاف پارکدار که 2 رولمن بر روی هر لنگه شیشه قرار دارند، روی هر لنگه شیشه 1 رولمن کاملا منحصر بفرد تعبیه شده است. تفاوت رولمن ها بدین صورت است که در مدل پروانه ای ، لنگه شیشه ها هم حرکت افقی در امتداد پروفیل حمال سقف را دارند و هم امکان چرخش 360 درجه ای در جا را دارند، این سیستم امکان چرخش شیشه ها و حرکت به سمت طرفین برای باز کردن درگاه را بوجود می آورد، در صورتیکه در پارکدار بواسطه اینکه رولمن ها فقط در جهت افقی حرکت دارند لذا وجود محل پارک برای چرخش شیشه ها و باز کردن درگاه الزامی است. در مدل پارکدار در هنگام باز کردن شیشه ها، هر لنگه شیشه با توجه به راست بازشو بودن و یا چپ باز شو بودن درگاه، در یکطرف پروفیل حمال سقف قرار میگیرند ولی در مدل پروانه ای بواسطه اینکه چرخش شیشه ها از مرکز شیشه انجام میگیرد، لذا در محل جمع شو شیشه ها، نصف شیشه در یکطرف پروفیل و نصفه دیگر در طرف دیگر پروفیل قرار می گیرد. استفاده از سیستم جام ویترین در ورودی فروشگاهها، مغازه ها و مراکز خرید، نمایشگاه های اتومبیل، مبل، لوازم خانگی، تعمیرگاه هایی که نیاز بهبازکردن کامل و یاقسمتی از درب مغازه در مواقع خاص دارند، پارتیشن های دفتری و اداری، ورودی تراسها، ورودی پارکینگها و دیوارهای دکوراتیو متحرک در داخل منازل و اتاقهای شیشه ای و چوبی خاص توصیه می شود.

 

 • چرخ های مورد استفاده در این سیستم از 4 بلبرینگ مخصوص تشکیل شده است.
 • هر لنگه شیشه به کمک 8 بلبرینگ حرکت میکند.
 • برای کنج های محل پارک در پروفیل کاسای بالا، قطعات مخصوص ارائه شده که احتمال اشتباه در تولید و مونتاژ را صفر کرده و استفاده را برای مصرف کننده فوق العاده روان و راحت نموده است.
 • ضخامت آلومینیوم در پروفیل کاسا 5 میلی متر است.
 • وزن هرمترمربع سیستم 40-44 کیلوگرم است.
 • حداکثر ارتفاع قابل اجرا 4000 میلیمتر است.
 • عرض هر لنگه شیشه 1000 میلیمتر می باشد.
 • سیستم بدون هیچ پروفیل و یا حمل کننده ای در پایین کار می کند. (از بالا آویزان است)
 • مکانیسم مخصوص درپوش های سیستم جام ویترین آریان جام باعث امنیت بالا می گردد. (غیر قابل نفوذ در حالت بسته)
 • درسایه قفل های مخفی و روکار بکار رفته در سیستم، امنیت و کارایی در حد بالا محقق شده است.
 • شیشه ها سکوریت 10 میلی می باشند.
 • شیشه ها در پروفیل بازای بالا، به کمک پیم های مخصوص مونتاژ و مستحکم می شوند.
 • سیلیکون های مصرفی آنتی باکتریالِ مورد استفاده در این سیستم، از نفوذ باکتری جلوگیری کرده، محیطی پاک و تمیز را ارائه میدهد.
 • در کناره های سیستم، پروفیل مخصوص یانکاسا، با درزگیر های مویی مخصوص، باعث جلوگیری از نفوذ هواد و باد می گردد.
 • سیستم پروانه ای جام ویترین آریان جام، تنها سیستمی است هر لنگه به تنهایی قابلیت باز شدن و حرکت در ریل را داشته و بهمین ترتیب امکان جمع شدن در یک سمت را دارد.
 • در سیستم پروانه ای، حداکثر ارتفاع قابل اجرا 3000 میلیمتر و حداکثر عرض هر لنگه شیشه 800 میلیمتر است.
 • در مدل پروانه ای جام ویترین، یک چرخ 4 بلبرینگه در مرکز هر لنگه نصب میگردد.
 • با توجه به اینکه در مدل پروانه ای نیاز به محل پارک (حوضچه پارک در بالای سیستم) نیست، لذا نیازی به ایجاد تغییرات در سقف کار ندارد.
 • مهمترین تفاوت مدل پروانه ای در این است که در هر جایی که بخواهید میتوانید شیشه ها را جمع کنید.
 • در مدل پروانه ای، هزینه ها و قیمت پایین تر است.
 • پروفیل ها به رنگ نقره ای آنادایز در انبارمان موجود است. 
مشاوره رایگان تلفنی

شما میتوانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان حرفه ای ما با اطمینان بیشتر خرید کنید

پخش ویدیو
پیشنهاد مطالعه

مقالات مرتبط

آلاچیق شیشه ای
مقالات

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای؛ طراحی مدرن و جذاب آلاچیق شیشه ‌ای یکی از ساختمان‌ های معماری مدرن است که با توجه به طراحی زیبا و ویژگی

ادامه مطلب »