شیشه بالکن

شیشه بالکن آریان جام : فضاهای جداگانه ای از ساختمان ها که همان بالکن ها و تراس خانه ها می باشند و به وسیله ی پوشش های شیشه ای در هر متراژ و اندازه ای ترکیب می شوند و محیط مناسبی برای انجام کارهای دلخواه و گذراندن اوقات فراغت با دوستان و آشنایان و … را فراهم می کنند را شیشه بالکن می نامند . شیشه بالکن ها دارای انواع مختلفی می باشند که نوع بدون قاب آن ها به دلیل نداشتن پروفیل های عمودی نه تنها نمای ظاهری ساختمان را تغییر نمی دهند ، بلکه موجب می شوند تا ارزش و ظاهر خانه ها تا مقدار بسیار زیادی بهبود یابد و همچنین مانعی مناسب در برابر باد و باران و گرد و غبار می باشند .

شیشه بالکن منعطف با توجه به خصوصیات بارزی که دارند بسیاری از مشکلاتی را که در استفاده از بالکن ها وجود دارد را برطرف می نمایند . همانطور که می دانیم بالکن ها با محدودیت استفاده در فصول مختلف برخوردار می باشند و در صورت نداشتن پوشش مناسب فقط در برخی از فصل های با آب و هوای مناسب مورد استفاده قرارمی گیرند و در فصل های سرد و بارانی یا بسیار گرم غیر قابل استفاده می باشند . علاوه بر این در فصل های با آب و هوای مناسب نیز نیاز به نظافت  فضولات پرندگان و گرد و غبار و برگ و … را نیز دارند . شیشه بالکن های منعطف به دلیل قابلیت باز و بسته شدن این مشکلات را بر طرف می نمایند و راه حل مناسبی برای استفاده از بالکن در تمام فصول می باشند .

بالکن محافظت شده به وسیله شیشه بالکن ، دارای مزایای مفید بسیاری می باشند و فضای بسیار مناسبی برای بازی کودکان و حیوانات خانگی می باشد . این محیط حفاظت شده همچنین محل مناسبی برای تفریح و نشستن و استراحت کردن وهمچنین پرورش و نگهداری گل و گیاه و … می باشد .

سیستم شیشه بالکن آریان جام ، سیستمی مناسب برای محافظت بالکن شما از گرد و غبار  می باشد که بعنوان محافظ سازه های بالکن و سطوح داخلی عمل می کند که باعث کاهش هزینه ها به دلیل افزایش دان فاصله های تعمیر و نگهداری می شود. این سیستم ها باعث کاهش سروصدا و صرفه جویی در انرژی هم می شوند

نمایش همه جمع شدن

انواع شیشه بالکن

 • شیشه بالکن بدون قاب : شیشه بالکن ها دارای انواع مختلفی می باشند که نوع بدون قاب آن ها به دلیل نداشتن پروفیل های عمودی نه تنها نمای ظاهری ساختمان را تغییر نمی دهند ، بلکه موجب می شوند تا ارزش و ظاهر خانه ها تا مقدار بسیار زیادی بهبود یابد و همچنین مانعی مناسب در برابر باد و باران و گرد و غبار می باشند .
 • شیشه بالکن ریلی : شیشه بالکن های متحرک ریلییا آکاردئونی علاوه بر مزیت های فراوانی که دارند ویژگی های بسیار زیبا و منحصر به فردی نیز به ساختمان ها می افزایند و ارزش ملک را نیز بالا می برند . در صورتی که توسط متخصصین و به صورت حرفه ای نصب گردد بسیار کارآمد و زیبا می باشند و کاربری های متنوعی می توانند داشته باشند .
 • شیشه بالکن پنجره ای : شیشه بالکن پنجره ای عموما با نام پنجره بالکن شناخته می شود. پنجره بالکن نوعی از شیشه بالکن است که باز و بسته شدن آن به صورت پنجره صورت می گیرد. باید توجه نمود که پنجره بالکن تمام مزیت های شیشه های بالکن را دارا می باشد و تنها در ظاهر با دیگر انواع شیشه بالکن تفاوت دارد.
 • شیشه بالکن تاشو : این نوع شیشه ها در فضاهای مختلف به کار برده می شوند و از جمله مهمترین ویژگی های استفاده از آن ها در تراس ها ، تاشو بودن آن ها می باشد . کاربرد این سیستم بیشتر در بالکن هایی می باشد که عرض دهانه آن ها بیشتر از 2 متر می باشد بنابراین این گونه نتیجه می گیریم که شیشه بالکن آکاردئونی برای تراس های بزرگ که دارای مساحت زیاد می باشند مناسب می باشند .
 • نرده شیشه بالکن : نرده شیشه ای نسبت به بالکن شیشه ای از قیمت کمتری برخوردار می باشد . این پارتیشن ها با استفاده از یراق آلات مربوط و بست با ارتفاع مشخصی در جلوی تراس نصب می شوند . از جمله کاربرد های نرده شیشه ای و نصب آن ها در جلوی تراس جلوگیر ی از سقوط افراد و یا کودکان از بالکن می باشد و معمولا با نام جان پناه شیشه در پشت بام و بالکن نصب و اجرا می شوند

جنس شیشه های بالکن

جنس شیشه های بالکن شیشه ای سکوریت نشکن 8 میلی و گاها 10 میلی می باشد که به لحاظ امنیتی و عایق بودن صدا دارای اهمیت بالایی می باشد. البته شیشه هایی با ضخامت بالا و از جنس سکوریت نیز موجود است که بیشتر به علت بالا بردن اصطحکاک سیستم نمی توان کارایی لازم را از این شیشه ها گرفت,ضمنا با توجه به بالا بودن ارتفاع در بعضی از سیستم ها ضخامت 8 میل انتخاب مناسبی می باشد. اما در سیستم کابین دوش نیز ضخامت ایده آل برای روان بودن سیستم دوش کابین 6 میلی و 8 میلی می باشد که با توجه به سکوریت و نشکن بودن شیشه ها انتخاب مناسبی است.

 

مزیت شیشه بالکن ها

 

 • شیشه بالکن فضای اضافی و پر کاربرد در خانه ها می باشد .
 • قابلیت کاربرد در تمامی فصول سال را دارد .
 • فضای مناسبی برای بازی کودکان و حیوانات خانگی می باشد .
 • از بالکن در برابر گرد و غبار و باد و باران و … محافظت می نماید
 • موجب زیبایی ظاهری ساختمان و افزایش ارزش ساختمان می شود .
 • مانع از ورود سر و صدای بیرون ساختمان به داخل بالکن و خانه ها می شود .
 • باعث می شود محیط ساختمان بزرگتر شود و در نتیجه موجب استفاده بهینه از محیط می شود .
 • نظافت و تمیز کردن آن ها راحت می باشد .
 • محلی مناسب برای پرورش گل و گیاه می باشد .
 • قابلیت اجرا برای هر نوع بالکن با هرشکل و اندازه را دارد .
 • شیشه های تراس بالکنی قابلیت اجرا تا 80.2 متر و عرض حداکثر 65 سانتی متر برای هر پانل را دارند .
 • قابلیت اجرا در اشکال گرد و هندسی و زاویه دار و سهمی و … را دارند .
 • تا میزان 70 درصد عایق صوتی می باشند و 65 درصد عایق حرارت می باشند .
 • شیشه ها با استفاده از نوار اچ شکل یا جوینت آلومنیومی ساخته شده به وسیله ی بهترین مواد در هم قفل می شوند و در نتیجه هیچ درز و شکافی در بین آن ها باقی نمی ماند .

موارد قابل توجه در انتخاب شیشه بالکن

از آن جایی که در محیط باز ساختمان ها به کار برده می شوند ، لازم است که در انتخاب آن ها نکات مهمی در نظر گرفته شود تا بهترین و با کیفیت ترین نوع آن انتخاب شود . به برخی از نکات مهم در انتخاب در زیر اشاره می کنیم :

دو جداره بودن شیشه

دو جداره بودن شیشه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود . دو جداره بودن شیشه موجب می شود تا به عنوان درزگیر فوق العاده مناسبی عمل نمایند که مانع از نفوذ آلودگی های صوتی و گرد و غبار و … از مابین درزها به داخل بالکن می شوند . هنگام حتما باید توجه شود که متریال های بسیار با کیفیت و مقاوم توسط تولید کنند گان و سازندگان به کار برده شود .

رنگ بندی

از جمله مواردی که بسته به سلیقه ی افراد متفاوت می باشد رنگ بندی می باشد . با این که بسیاری از مشتریان علاقه مند به رنگ های ساده می باشند ، ولی با این وجود مشتریان  می توانند هر رنگی را متناسب به نوع ساختمان و سلیقه خود  انتخاب نمایند و در فضای بالکن خود به کار ببرند .

اندازه

اندازه شیشه ها از دیگر نکاتی می باشد که حائز اهمیت می باشد . بنابراین اندازه گیری درست مساحت بالکن یا تراس در انتخاب از موارد مهمی می باشد که در صورتی که درست انجام نگیرد امکان دارد شیشه اندازه تراس نباشد و در نتیجه از فضاها و درزهای خالی آلودگی ها به راحتی داخل بالکن شوند . برای اندازه گیری دقیق و بدون خطا می توانید از طریق تماس با شماره 04133322322 مشاوره و راهنمایی دریافت کرد .

کارشناسان حرفه ای

هر حرفه ای دارای متخصص مخصوص به خود می باشد و در نصبنیز در صورتی که خواهان نصب با کیفیت و بدون خطا و درز و … می باشید ، باید از افراد متخصص و آگاه در این زمینه کمک دریافت نمایید . افراد متخصص و کارشناس حرفه ای قادر خواهند بود اندازه گیری دقیق انجام دهند و در صورت وجود ایراد در محیط آن را رفع نمایند و نصب بدون خطا و درستی داشته باشند .

متریال با کیفیت

استفاده از متریال با کیفیت و پروفیل و یراق آلات آن و همچنین کاربرد شیشه مناسب در تولید آن از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار می باشد و در صورتی که انواع بی کیفیت و نامناسب آن ها به کار برده شود موجب می شود تا عملکرد درستی نداشته باشد و کیفیت و کارایی خود را به سرعت از دست بدهد . جنس با کیفیت و بی کیفیت امکان دارد در ابتدا تشخیص داده نشود اما بعد از مدتی استفاده مشکلاتی ایجاد می نماید .

مشتری مداری

خرید محصول مناسب و با کیفیت همیشه باید از مکان های درست آن صورت گیرد . در تهیه شیشه بالکن نیز باید دقت شود تا از شرکت های سازنده ای خریداری گردد که مشتری مدار باشند و راهنمایی های درست و دقیقی در این زمینه ارائه دهند و سلیقه و درخواست مشتری را اولویت قرار دهند . در صورتی که تولید کنندگان مشتری مدار باشند خریداران قادر خواهند بود با توجه به دغدغه هایی که در سفارش خود دارند بهترین خدمات و مناسب ترین کیفیت را دریافت نمایند .

انواع شیشه بالکن

در خرید تجهیزات ساختمانی باید در نظر گرفت که آن ها دارای انواع مختلفی می باشند و خریدار می تواند متناسب با سلیقه و میل خود مناسب ترین نوع آن را انتخاب نماید . شیشه بالکن ها نیز همانند سایر تجهیزات ساختمانی دارای انواع مختلفی می باشند که می توان متناسب با سلیقه و همچنین فضای مورد نظر خود نوع دلخواه و مورد نظر را نصب کرده و از آن لذت برد . البته برای انتخاب دقیق تر و مناسب تر می توان از فروشندگانی که تخصص و تجربه ی کافی دارند مشورت گرفت تا انتخاب درست انجام شود و بعد از نصب و اجرا پشیمانی صورت نپذیرد .

نصب فوری

از جمله نکات مهمی که در هنگام سفارش باید در نظر گرفته شود نصب و آماده سازی سریع سفارش می باشد . بی شک شرکت های تولید کننده به نام و معتبر که حرفه ای می باشند دارای مشتریان زیادی می باشند و در نتیجه سفارشات را با سرعت و دقت آماده سازی و نصب می نمایند . بنابراین باید دقت داشت تا شرکت سازنده به سرعت سفارش ها را آماده نماید و سرعت نصب آن ها نیز بالا باشد زیرا افراد ماهر با نصب آشنایی کامل دارند و سریعا می توانند آن را نصب نمایند .

شیشه بالکن ها با توجه به نوعشان و همچنین یراق آلات و مواد و … که در آن ها به کار برده می شود و با توجه به تولید داخلی یا وارداتی بودن محصولات آن و کیفیت محصولات  قیمت های مختلفی دارند . همچنین علاوه بر موارد گفته شده عوامل متعددی نیز بر روی قیمت نهایی آن ها تاثیر می گذارد که در زیر به آن ها اشاره می نماییم .
 • اندازه و متراژ و ابعاد محل مورد نظر
 • مدل شیشه به دو صورت کشویی و لولایی می باشد و همچنین فریم دار بودن یا فریم لس بودن آن ها
 • رنگ و میزان ضخامت و کیفیت محصولات و ….
 • جنس شیشه اعم از سکوریت بودن یا معمولی بودن یا لمینت بودن آن
 • یراق آلات به کار برده در آن
 • حمل و نقل
 • نصب و اجرای آن

لیست قیمت های فوق صرفا جهت شهر تبریز می باشد. بدیهی است همکاران آریان جام در سایر استانها و شهرستانها با احتساب هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های جاری خود قیمت ارائه خواهند داد.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و مواد اولیه، جهت اطلاع از قیمت پروفیل و یراق آلات شرکت آریان جام با تلفن 04133322322 تماس حاصل فرمایید.

زمان مورد نیاز برای نصب چقدر می باشد ؟
به طور کلی فرآیند آماده سازی حدودا 10 روز زمان می برد ، اما نصب و راه اندازی آن با توجه به متراژ و ابعاد محل نصب مشخص می شود .
برای نصب نیاز به زیر سازی خاصی می باشد ؟

بهترین روش نصب  این است که وزن کل اجزای سیستم  به طور مساوی بین کف و سقف تقسیم شود . بنابراین برای کف بهترین گزینه ، کف سنگی با ضخامت 3 سانتی متر می باشد و برای سقف نیز اگر نبش نمای ساختمان یا خود سقف قابلیت تحمل وزن را داشته باشد به آن وصل می شود ، در غیر این صورت تسمه کشی یا گاها قوطی کشی انجام می شود .

 
برای اجرا ضخامت شیشه به کاربرده شده باید چند میلی متر باشد ؟
شیشه های سکوریت 8 میلی متری مناسب ترین گزینه برای اجرا می باشند و دلیل آن این است که علاوه بر مقاومت و دوام بالایی که دارند از وزن مناسبی نیز برخوردار می باشند . به طور کلی شیشه ها 6 ، 8 و 10 میلی متری می باشند که مناسب ترین آن ها انواع 8 میلی متری آن ها می باشد .
ارتفاع ریل چقدر می باشد ؟
ریل دارای ارتفاع 6 سانتی متری می باشد .
میزان مقاومت شیشه بالکن چقدر است ؟
میزان مقاومت بستگی به نوع و جنس شیشه و یراق آلات و پروفیل های استفاده شده در آن ها دارد و هر چه قدر محصولات به کار برده شده مقاوم تر و با کیفیت تر باشند و شیشه نیز از جنس سکوریت باشد ، در برابر باد ها و طوفان ها و لرزش های ناشی از هواپیما و … مقاومت بیشتری نشان خواهد داد .
آیا امکان سند بلاست بر روی شیشه ها وجود دارد ؟
بله امکان سند بلاست بر روی شیشه ها و اجرای طرح های مختلف در روی آن ها وجود دارد .
آیا امکان نصب شیشه بالکن به صورت دودی وجود دارد ؟
بله به طور کلی شیشه بالکن به سه مدل شیشه دودی ، سند بلاست و رفلکس انجام می شود .
بالکن شیشه ای برای چه مکان های مناسب می باشد ؟
بالکن شیشه ای به دلیل این که در انواع ریلی و متحرک و آکاردئونی ارائه می شوند و به دلیل مدرنیته بودن آن برای فضاهای مختلفی قابلیت کاربرد دارند که شامل بالکن ، تراس ، آلاچیق های سنتی در باغ ، رستوران ها و ویلاها ، مجموعه های ورزشی و هنری و … می باشد .
آیا شیشه بالکن های ریلی دارای تنوع می باشند ؟
بله ، در انواع ریلی تاشو ، و سیستم های اسلایدینگ و کشویی و بالکن شیشه ای عمودی وجود دارند که تنوع در رنگ پروفیل و شیشه نیز در آن ها وجود دارد .
آیا بالکن شیشه ای قابلیت جابه جایی دارند ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر،  شیشه بالکن ها به طور کلی قابلیت جابه جایی از یک محل به محل دیگر را ندارند . زیرا با توجه به محاسبات  و اندازه های دقیق طراحی و ساخته و نصب می شوند . از آنجایی که شیشه  سکوریت امکان برش ندارند زمانی که برای یک بالکن طراحی و اجرا می شوند دیگر انتقال آن به مکان دیگر ، حتی در همان ساختمان به طبقات دیگر وجود ندارد، زیرا هم شکل بودن  بالکن ها در ساختمان نشان دهنده ی هم اندازه بودن دقیق بالکن های آن ها نمی باشد .

آیا شیشه بالکن قابلیت شست و شو دارد ؟
بله از مزیت مهم شیشه بالکن های ریلی نظافت راحت و آسان آن ها به وسیله ی شیشه پاکن ها معمولی می باشد و همچنین ریلی بودن آن ها امکان نظافت راحت و بدون خطر پشت شیشه ها را نیز فراهم می نماید .
آیا هزینه ی دیگر علاوه بر هزینه ی اعلام شده جهت اجرای شیشه بالکن وجود دارد ؟
هر شرکت قیمت مختص به خود را دارد و علاوه بر هزینه اجرا هزینه ی حمل و نقل و هزینه نصب می تواند وجود داشته باشد که این نیز بستگی به شرکت ارائه دهنده دارد .
ضخامت شیشه کشویی یا سیستم اسلایدینگ چند میلی متر می باشد ؟

در نوع کشویی  ، شیشه به کار رفته شده دارای ضخامت  10 میلی متر می باشد و جنس آن سکوریت می باشد .

ضخامت شیشه ویترین تجاری چند میلی متر می باشد ؟

شیشه ویترین یا شیشه های تجاری که از جنس سکوریت و دارای قفل سکوریت نیز می باشند دارای ضخامت  10میلی متری می باشند .

پروفیل سیستم بالکنی چیست ؟

یراق آلات سیستم بالکنی ترک می باشند و از ترکیه وارد می شوند . پروفیل ها نیز تولید ایران می باشند و بسیار با کیفیت و با دوام می باشند . البته باید در نظر داشت تا محصولات یراق آلات و پروفیل ها از محل مناسب و شرکت های معتبر خریداری گردند .

مکان های کاربرد شیشه بالکن

 • بالکن و تراس ساختمان
 • بالکن و تراس مراکز تجاری
 • رستوران ها
 • کافی شاپ ها
 • ویترین مغازه ها
 • ورودی فروشگاه ها و مراکز تجاری
 • سالن های ورزشی
 • سالن کنفرانس
 • آلاچیق
 • استخر و فضاهای ورزشی
 • اتاق آرایش عروس آرایشگاه ها

 

موارد استفاده بالکن شیشه ای

 • فضاهای پرت در ساختمان از جمله محیط هایی می باشند که می توان برای نصب بالکن شیشه ای از آن استفاده کرد .
 • بالکن شیشه ای قابل نصب در طرح های کشویی و لولایی می باشند .
 • بالکن شیشه ای به صورت فریم دار و فریم لس قابل اجرا می باشد .
 • با به کار بردن بالکن شیشه ای در مصرف انرژی تا میزان بسیار زیادی صرفه جویی می شود .
 • بالکن شیشه ای در ساختمان ها فضاهایی کاربردی و دلنشین ایجاد می کند .
 • مقاومت شیشه در بالکن های شیشه ای بستگی به یراق آلاتی دارد که در آن ها به کار برده می شود و هر چقد یراق آلات با کیفیت باشد مقاومت شیشه نیز افزایش می یابد .
 • با به کار بردن بالکن شیشه ای در ساختمان ها می توان در تابستان ها نسیم صبحگاهی را میهمان خانه ها نمود .
 • قابلیت بهره برداری طرح بالکن شیشه ای به صورت اتاقک شیشه ای در زمان های مختلف وجود دارد .
 • به کار بردن شیشه های جمع شو که قابلیت باز شوندگی و جمع شوندگی در آن ها وجود دارد در بالکن ها بسیار پر طرفدار می باشد .
 • شیشه های متحرکی که در فصل های مختلف کاربرد های متفاوتی دارند را شیشه جمع شو تراس می نامند و این قابلیت در آن ها وجود دارد که بتوان آن ها را در فصول تابستان و گرم سال کاملا باز کرده و در فصول سرد برای جلوگیری از ورود سوز و سرما به داخل بالکن آن ها را به طور کامل بست .

یراق آلات بالکن شیشه ای

دستگیره ، فریم ، قفل و لولا و … از جمله یراق آلات شیشه سکوریت می باشد که در فضاهای مختلف به کار برده می شود و تراس و بالکن از جمله ی این فضاها می باشد . شیشه بالکنی در تراس یا بالکن با استفاده از یراق آلات مربوط تجهیز می شوند و هر چه قدر که از تجهیزات با کیفیت استفاده شود طول عمر آن ها بیشتر شده و مدت بیشتری قابل استفاده می شوند .

لازم است این نکته در نظر گرفته شود که در صورتی که یراق آلات به کار برده شده از کیفیت مناسبی برخوردار باشند نیاز به تعمیر و تجهیز در آن ها به حداقل می رسد . در کارکرد درب شیشه ای و بالکن هر کدام از یراق آلات نقش مهمی را ایجاد می کنند . گاها به دلیل استفاده مداوم از شیشه و باز و بسته کردن درب شیشه ای متحرک برخی از قطعات به مرور زمان فرسوده می شوند و در این صورت لازم است قطعات فرسوده تعویض شود و جایگزین گردند و این کار فقط توسط نصاب صورت می گیرد . به دلیل نقش اساسی که یراق آلات در کارکرد تراس شیشه ای دارند در صورتی که در عملکرد هر یک از قطعات مشکلی ایجاد شود عملکرد شیشه بالکن نیز با اختلال روبه رو خواهد شد .

بنابراین از جمله موضوعات اساسی و مهم در نصب شیشه بالکن ها ، انتخاب یراق آلات مناسب و با کیفیت می باشد . درزگیر ، روپوش ، در پوش ، هدایتگر مفصل دار ، قفل مورد استفاده در شیشه بالکنی ، پین لولایی و پیچ و اتصالات شیشه بالکنی از جمله تجهیزاتی می باشند که در نصب شیشه بالکن به کار برده می شوند . شیشه از جمله قطعات و بخش اصلی در نصب شیشه بالکن می باشد و بخش بزرگی از زیبایی و کارکرد شیشه بالکنی مربوط به شیشه های آن می باشد و از این رو لازم است تا دقت زیادی در انتخاب شیشه مقاوم به کار برده شود .

در صورتی که شیشه در تراس شیشه ای به درستی انتخاب نشود ، شیشه بالکن یا تراس شیشه ای از کارایی لازم برخودار نخواهد بود . کیفیت شیشه سکوریت از موارد مهمی می باشد که تمامی ویژگی هایی که نصب تراس شیشه ای در ساختمان به وجود می آورد به آن بستگی دارد . ایمنی زیاد ، عایق بودن و مقاومت بالا از ویژگی هایی می باشد که شیشه به کار رفته در تراس شیشه ای باید آن را داشته باشد .

شیشه بالکن متحرک چیست؟

برای جداسازی فضای بالکن از فضای بیرون شیشه بالکن ها به کار برده می شوند . البته نکته ای که وجود دارد این است که جداسازی به منظور محدود کردن فضای دید و .. نمی باشد بلکه علاوه بر اینکه محیط تراس را به فضایی قابل کاربرد تبدیل می کند ، منظره زیبا و جذابی را نیز ایجاد می کند و بر ارزش ساختمان می افزاید و شرایطی را برای بالکن ها فراهم می نماید که بتوان از فضای بالکن حتی در روزهایی که از نظر جوی با بارش برف و باران همراه می باشد استفاده کرد .

سوالی که مطرح می شود این است که شیشه بالکن متحرک چه نوع شیشه بالکنی می باشد و دارای چه مزیت هایی می باشد ؟

 

تاریخچه بالکن شیشه ای متحرک


بالکن ها در گذشته به صورت سنتی و از مواد و مصالح غیر عایق ساخته می شدند و با توجه به سرد بودن در فصول سرد سال قابلیت استفاده نداشتند . اما به مرور زمان انواعی از بالکن ها طراحی شدند که با استفاده از مصالحی از قبیل شیشه ها پوشانده می شدند و فضای بالکن را به محیطی قابل استفاده تبدیل کردند و انواع متحرک آن ها که بروزترین آن ها به شمار می رود  این امکان را فراهم نمودند تا بتوان در همه فصول سال از فضای بالکن بهره کامل را برد . استفاده از بالکن شیشه ای موجب می شودحتی فضای نشیمن خصوصی برای افراد خانواده فراهم شود و در نتیجه موجب افزایش متراژ ساختمان ها می شود .

مشاوره رایگان تلفنی

شما میتوانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان حرفه ای ما با اطمینان بیشتر خرید کنید

پخش ویدیو
پیشنهاد مطالعه

مقالات مرتبط