شیشه های مورد استفاده در بالکن شیشه ای

شیشه بالکنی آریان جام

اشتراک گذاری این نوشته

امروزه بسیاری از شیشه های تولید شده به علت نحوه فرایند تولید که در اثر حرارت بالای 700درجه سانتیگراد ذوب و سپس توسط کاهش دمای ناگهانی شوک بسیاری به شیشه وارد می گردد تهیه می شوند باعث گردیده تا مقاومت مکانیکی شیشه افزایش یافته و نسبت به شیشه های معمولی دارای مقاومت بیشتری شوند. به علت مقاومت بالایی که شیشه سکوریت بالکنی دارد به عنوان شیشه های ضدضربه نیز شناخته می شوند. در واقع زمانی که فرایند سکوریت کردن در روی شیشه خام صورت می پذیرد مقاومت شیشه نسبت به قبل از عملیات سکوریت چند برابر شده و در صورت ضربه دیدن به قطعات ریزی تقسیم می شوند اما با این وجود این قطعات خرد خطرات جانی نداشته و دارای امنیت بیشتری نسبت به شیشه های معمولی می باشند.

شیشه  بالکن دارای ضخامت های متفاوت تا 10 میل می باشد. به دلیل بالا بودن ضخامت شیشه و بالا بودن مقاومت آن در برابر باد و سرما، در صنایع گوناگون دارای کاربرد فراوان می باشد.

شیشه های بالکن مستحکم به دلیل عملیات گرما دهی در نحوه تولید دارای خاصیت اگوستیک می شوند که این خاصیت عایق بودن مانع عبور سرو صدا می گردد و مانع عبور اشعه ماورای بنفش به داخل می گردد بدون اینکه خللی در عبور نور خورشید ایجاد کند .

بطور کلی برای بالکن شیشه ای دو نوع شیشه مورد استفاده می باشد:

لایه لایه شده یا لامینت

این شیشه ها دارای 2مزیت می باشند:

  • انتقال صدا با فرکانس بالا را کاهش می دهند.
  • 97درصد اشعه یو وی یا ماورا بنفش را می گیرند.

حرارت دیده یا حرارتی

این شیشه ها تنها از یک تکه شیشه تشکیل شده اند و توسط عملیات حرارتی گرم و سپس سرد می گردند.

مزایای استفاده از شیشه سکوریت در بالکن شیشه ای

این شیشه ها در مقایسه با شیشه خام با ضخامت یکسان دارای مقاومت زیادتری در مقابل شکستگی  و باد می باشند. بطوری که میتوان گفت مقاومت مکانیکی این شیشه ها بعد از عملیات حرارتی 5 برابر می گردد .شیشه برای بالکن

نحوه نصب بالکن شیشه ای در مطالب قبلی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

از مزایای استفاده از شیشه بالکن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. عایق انرژی گرما و سرما و مانع ورود گرد و غبار و رطوبت محیط به داخل
  2. مطابق با سلایق شخصی و بهرمندی از فضای پیرامون سازه و بنا
  3. مستحکم بودن شیشه و پروفیل و دوام بسیار بالا
  4. سهولت در امر شستشوی دو طرفه شیشه
  5. دارای امنیت بالا از لحاظ نشکن بودن و دارای قابلیت باز شدن فقط از طرف داخل
  6. دارای کاربری در کلیه سطوح اعم از سازه های اداری وخانگی و ورزشی، تجاری، صنعتی
  7. رنگبندی پروفیل ها و شیشه ها برای هرنوع سلیقه ای
  8. گارانتی 30 ماهه معتبر توسط شرکت آریان جام

 

بالکن شیشه ای عایق کامل در مقابل سرما و گرما، باد و طوفان، گرد و خاک و باران بوده و براحتی روی کلیه سطوح چوب، سنگ، فلز، کامپوزیت، ودیگر مصالح قابلیت اجرا دارد .

نحوه اجرا بالکن شیشه ای آریان جام بعد از اندازه گیری توسط کارشناس فنی، توسط نمایندگی فروش بالکن شیشه ای، نصب و راه اندازی گردیده و آموزش های عملی لازم توسط نصاب به خریدار داده می شود.

از جمله موارد مهم در امنیت بالکن شیشه ای وزن آن می باشد. زیرا وزن عامل مهمی در محاسبه بار وارد شده بر سطح کارمی باشد که این بار در مواقع وزش باد و طوفان زیادتر می شود.

وزن یک مجموعه با ضخامت 8میل در حدود 30 کیلوگرم در هر Appx متر است. باتوجه به این که وزن عامل تعیین کننده ای در محاسبه بار واکنش و ساختار آن می باشد می توان تخمین زد که چه مقدار وزن را تحمل می کند و این موضوع به مصالح بنا بستگی دارد. در مورد بالکن های سنتی با استفاده از شیشه نشکن 8 میل وزنی در حدود 40 تا 500 کیلوگرم در هرمتر را تحمل می کند. امروزه در سیستم های نرده شیشه ای بالکن با استفاده از شیشه نشکن 15میل وزنی در حدود 70الی 80کیلوگرم در هرمتر است. در مورد بالکن فریم لس با استفاده از بست های شیشه ای در هر متر وزن 100کیلو گرم تحمیل می گردد.

افزایش ضریب ایمنی تراس آپارتمان ها یکی از مهم ترین کاربرد حفاظ شیشه ای است در حفاظ شیشه ای بالکن از شیشه نشکن سکوریت 10میل و استیل استفاده می گردد. زیرا حفاط شیشه ای جلوه ای زیبایی به نمای بناها میدهد و در موقع بروز حادثه قیمت کمتری نسبت به دیگر حفاط ها دارد. حفاظ شیشه ای در کلیه مناطق جغرافیایی قابل اجرا بوده و در تمامی شرایط آب و هوایی استحکام لازم را دارا می باشد.

در  خانه های قدیمی مصالح مورد استفاده برای تراس و بالکن از چوب و فلز بوده ولی امروزه در کلان شهرها استفاده از پانل های جمع شونده بالکن توصیه می شود. زیرا علاوه بر ورود نور و تماشای مناظر از ورود گرد و غبار و همچنین آلودگی های صوتی جلو گیری می کند.

برای مطالعه  بیشتر  به مقالات کابین دوش ،استحکام شیشه بالکن در مقابل باد ، یراق آلات کابین دوش ،جداکننده حمام ، مونتاژ و بسته بندی شیشه بالکن ، شیشه بالکن ریلی یا پنجره های UPVC  مراجعه نمایید.

عضویت در خبرنامه آریان جام

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفده =