فروش ویژه شیشه بالکن و کابین دوش
فروش ویژه دهمین سالگرد تأسیس آریان جام
ژانویه 23, 2020
جشنواره فروش ویژه
دسامبر 23, 2020
طراحی تراس و بالکن

بالکن و تراس ها بخشی اضافی از خانه ها می باشد که  فضای داخلی را به فضای خارجی ساختمان ها متصل می کند و کاربرد های بسیار زیادی دارند.تراس و بالکن فضایی نیمه باز و انعطاف پذیر در ساختمان ها می باشند و قابلیت دیزاین و طراحی به روش های مختلف را دارند. این محیط به دلیل فقدان دیوار و یا سقف محیطی دلپذیر و مناسب برای مطالعه ، غذا خوردن ، استراحت و سرگرمی می باشند با این وجود اغلب مردم بالکن ها را به دلایل مختلفی از قبیل وجود گرد و غبار و هوای سرد در زمستان و هوای گرم در تابستان بی اهمیت تلقی می کنند و از آن به عنوان محیطی برای نگهداری وسایل بی ارزش استفاده می کنند.

افزایش زندگی آپارتمان نشینی و همچنین کاهش متراژ خانه ها نیاز به محیطی زیبا و دنج برای لذت بردن و پرداختن به کار های مورد علاقه را الزامی می کند اما فضای خانه به علت محدود بودن این امکان را ایجاد نمی کند . در سال های اخیر طراحی بالکن و تراس به عنوان محیطی برای انجام کار های مورد علاقه و استراحت و …  برای شادابی و نشاط خانواده ها بسیار موثر واقع شده است و امروزه دیزاین یا طراحی بالکن و تراس از جمله ی دغدغه های مردم می باشد.

بسیاری از مردم  با طراحی تراس و بالکن به جای بی مصرف گذاشتن و استفاده نادرست از بالکن و تراس ،آن را به محیطی مفید با قابلیت های کاربرد فراوان تبدیل می کنند.طراحی تراس و بالکن متناسب با سلیقه ی افراد انجام می شود و می تواند به شکل های بسیار زیادی انجام شود .

روش های طراحی تراس و بالکن

طراحی تراس و بالکن به وسیله راه های زیادی ممکن می باشد و هر کس مطابق با سلیقه و نیاز خود آن ها را طراحی می کند.بالکن و تراس در ساختمان های مختلف ممکن است اندازه های مختلفی داشته باشد و برخی از افراد آن را برای نشستن و صرف غذا یا عصرانه و خوردن چای ، خواندن کتاب  و …  طراحی می کنند و برخی دیگر به عنوان محل بازی کودکان و یا محلی برای پروش گل و گیاه استفاده می کنند.

تمامی این کار ها با صرف مقداری سلیقه و تزئین و … امکان پذیر می باشد ولی مشکلاتی نیز وجود دارد که موجب اشکال و یا به طور کلی مانع از انجام این کار ها می شود . ایران کشوری چهار فصل می باشد که سرد و گرم و طوفانی و متعادل می باشد . انجام کارهای مورد علاقه همچون پرورش گل و گیاه و یا نشستن در فضای بالکن در تمامی فصول سال امکان پذیر نمی باشد و سرما و گرما و یا هوای آلوده و گردو غبار و … این کار را غیر ممکن می سازد  . مهندسان و صنعتگران برای حل این مشکل شیشه بالکن  را طراحی کردند . برای طراحی تراس و بالکن ، شیشه بالکن  که ابزاری بسیار کاربردی برای مفید سازی بالکن و تراس می باشد از بهترین گزینه ها می باشد .

تاثیر شیشه بالکن در طراحی تراس و بالکن

شیشه بالکن نسل جدید و مدرن برای طراحی تراس و بالکن می باشند که محیط بالکن را به فضای شیک بسیار زیبایی شیشه ای تبدیل می کند که با وجود آن انجام تمامی کارهای غیر ممکن در بالکن و تراس ممکن می شود .

شیشه بالکن به عنوان عایق های صوتی ، حرارتی عمل می کنند و استفاده از آن ها در طراحی تراس و بالکن مانع از ورود هوای سرد از بیرون به بالکن و خروج هوای گرم از بالکن و خانه ها به بیرون در زمستان می شوند و مانع مناسبی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل بالکن و خانه ها می باشند . شیشه بالکن عایق صوتی می باشند و از ورود  سرو صدای خیابان و بیرون ساختمان ،  به داخل  بالکن جلوگیری می کنند .

بنابرین طراحی تراس و بالکن به وسیله ی شیشه بالکن موجب می شود تا به راحتی و بدون ترس از خراب شدن گل ها در سرما و گرمای زیاد و با ایجاد تهویه مناسب به پروش گل و گیاه در این محل پرداخت.فکر کردن درمورد نشستن در فضایی گرم و محیطی باز با دیدن دانه های برف و باران که بر زمین می ریزد بدون ترس از سرما و خیس شدن و نوشیدن ، نوشیدنی گرم بسیار خوشایند می باشد که به وسیله شیشه بالکن ها میسر می شود .

انواع شیشه بالکن برای طراحی تراس و بالکن

برای طراحی تراس و بالکن ، انواع مختلفی از شیشه بالکن ها را می توان نصب کرد که مطابق با سلیقه افراد باشد. بسیاری از افراد برای استفاده از شیشه بالکن دوست ندارند کارهایی که در بالکن انجام می دهند از بیرون دیده شود ، ولی در عین حال به زیبایی نمای ساختمان و بالکن نیز بسیار اهمیت می دهند  ،بنابرین می توانند از شیشه های مات و زیبای سند بلاست که طرح های زیبایی را می توان بر روی آن ایجاد کرد استفاده کنند.

برخی از افراد دوست دارند که در هنگام نشستن در بالکن و استراحت و … هیج مانعی جلوی دیدشان را نگیرد ، این افراد دوست دارند در طراحی بالکن و تراس به وسیله ی شبیشه بالکن از شیشه های شفاف استفاده شود . شیشه بالکن ها همچنین برای طراحی تراس و بالکن می تواند به صورت اتاقکی شیشه ای ثابت باشد و یا از پانل هایی طراحی شود که در صورت تمایل بتوان آن را جمع نمود و از هوای آزاد لذت برد.

این نوع از بالکن شیشه ای که تاشو نامیده می شوند قابلیت های فراوانی را برای بالکن ایجاد می کنند و به افراد این امکان را می دهند که در هوای خوب به راحتی آن را جمع کرده و از هوای آزاد لذت ببرند و یا این که به راحتی دو طرف شیشه  را تمیز کنند . شیشه بالکن تاشو ، به روز ترین و مدرن ترین ابزار برای طراحی تراس و بالکن می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =