مزایای شیشه بالکن

مزایای فوق العاده استفاده از شیشه بالکن، بخصوص در جلوگیری از اتلاف انرژی

 

استفاده از شیشه بالکن برای هر خانه ای با هر دکوراسیونی لازم است! زیرا مزایای بسیار فوق العاده ای دارد که در این مطلب قرار است به آن ها بپردازیم. برای مثال، یکی از مهم ترین مزایا در استفاده از شیشه بالکن، جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین افزایش بازدهی عایق بندی های ساختمان ها است. در این راستا، آریان جام با ارائه بهترین شیشه های بالکن برای شما، گام بزرگی برای خرید بهتر شما برداشته است. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید که قرار است مطالعات جالبی درباره مزایای استفاده از شیشه بالکن را ببینیم.

شیشه بالکن چیست؟ هزینه خرید شیشه بالکن چقدر است؟

بطور کلی، به شیشه ای که برای عایق بندی و پوشاندن بالکن از فضای بیرون و یکی کردن فضای بالکن و داخل منزل استفاده می شود، شیشه بالکن می گویند. شیشه بالکن می تواند بهترین نوع استفاده از بالکن منزل شما باشد؛ بخصوص اگر سالیان سال از آن استفاده نکرده باشید! باید گفت که شیشه های بالکن همانند کابین دوش، کاملا از جنس شیشه های لعاب دار تولید می شوند و ویژگی های منحصر به فردی دارند.

خرید شیشه بالکن می تواند هزینه بسیار مناسبی برای شما داشته باشد. خرید این شیشه ها شاید در ابتدا کمی سنگین تمام شوند، اما در ادامه مصرف، می بینید که بسیار هم به نفع شما بوده است! این شیشه ها مزایای بسیاری دارند که ارزش خرید آن ها را بسیار بالا می برد. در ادامه، به معرفی مزایای استفاده از شیشه بالکن می پردازیم.

جالب ترین مزایای استفاده از شیشه بالکن

می دانیم که اتلاف انرژی بخش جدانشدنی از زندگی انسان ها است! اما می توانیم با رعایت اصول و استاندارد های خاص، از اتلاف بیش از حد انرژی جلوگیری کنیم. در این راستا، استفاده از شیشه بالکن می تواند بهترین عایق بندی و صرفه جویی در انرژی را برای شما ارائه دهد. شما می توانید با خرید شیشه برای بالکن منزل خود، مطمئن شوید که دیگر هزینه اضافی بابت اتلاف بیش از حد انرژی نخواهید پرداخت!

بطور دقیق تر، استفاده از شیشه های بالکن می تواند 5 الی 12 درصد در کاهش اتلاف انرژی موثر باشد! این عدد شاید در گفتار کم باشد اما اگر همین عدد را در یک سال حساب کنیم، باعث صرفه جویی بسیاری در هزینه های شما می شود.

علاوه بر این، استفاده از شیشه بالکن می تواند باعث افزایش فضای منزل شود. شاید شما هم در منزل خود از بالکن بعنوان انباری استفاده کرده اید! اگر دیگر مقالات ما درباره افزایش فضای منزل را ببینید، مشاهده می کنید که یکی از بهترین راه ها برای افزایش فضای داخلی خانه، استفاده از شیشه بالکن و افزودن بالکن به مجموع فضا های خانه است.

در شرایط ایده آل، شیشه های بالکن می توانند باعث گرم شدن خودکار خانه در روز های سرد آفتابی شوند! به این شکل که این شیشه ها باعث کاهش فشار در فضای داخلی بالکن می شوند؛ سپس این خود باعث افزایش دما برای جبران کمبود فشار خواهد شد. در این راستا، استفاده از شیشه های بالکن مناسب و لعاب دار می تواند بسیار مفید باشد. پس تا اینجا نتیجه گرفتیم که استفاده از شیشه بالکن می تواند علاوه بر صرفه جویی در انرژی، باعث افزایش فضای در دسترس منزل نیز شود. حال در ادامه، مطالعات مختلفی که روش شیشه های بالکن انجام شده است را بررسی خواهیم کرد.

مطالعات مختلف انجام شده روی شیشه بالکن

در سال 2010، استفاده از شیشه های بالکن بسیار محبوب شدند. از آن زمان، کشور فنلاند در تحقیقات این شیشه ها از دیگر کشور ها پیشی گرفت. در این مطالعات، انواع شبیه سازی ها استفاده شدند تا تعیین شود که آیا استفاده از این شیشه ها می تواند باعث افزایش عایق بندی ساختمان شود یا خیر. در این راستا، نوع بالکن، نوع شیشه مورد استفاده، نوع عایق های حرارتی و همچنین تاثیر دما بر روی شیشه ها مورد بررسی قرار گرفتند.

نتایج مطالعات کشور فنلاند درباره شیشه های بالکن

در نتایج این مطالعات آمده است که افزایش دوام سازه های ساختمان و بالکن ها، راحتی بیشتر زندگی و افزایش فضای منزل و همچنین صرفه جویی در انرژی، 3 مزیت مهم برای این ماده هستند. در این راستا، نتایج مختلفی ثبت شدند که نشان می دهند بالکن های رو به جنوب، می توانند اثرات بهتری را در زمینه عایق بندی و صرفه جویی در انرژی ارائه دهند.

در این نتایج آماده است که اگر لعابی برای شیشه ها در نظر گرفته نشود، هیچ عایق بندی انجام نخواهد شد. پس بهتر است در هنگام خرید شیشه بالکن، بهترین مشاوره ها را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید.

مطالعات مختلف شیشه بالکن در آلمان و کانادا

مهم ترین و جالب ترین نکته در بین این مطالعات، این است که اگر در کشور کانادا از شیشه بالکن استفاده کنید، می توان تا حدود 18.3 درصد در انرژی صرفه جویی کرد! این میزان واقعا فوق العاده است! زیرا شما با داشتن یک فضای اضافی در منزل، می توانید حدود 1 پنجم در مصرف انرژی صرفه جویی داشته باشید.

علاوه بر این، در آلمان نیز ثابت شد که صرفه جویی انرژی با استفاده از شیشه بالکن می تواند بین 5 الی 12 درصد باشد. حالا این مقدار میانگین بطور دقیق تری نشان دهنده تاثیر استفاده از شیشه های بالکن در آلمان است.

در این مطالعات ثبت شده است که بالکن ها بدلیل پوشیده شدن همه طرف آن به جز جلو، می توانند در نگهداری انرژی بسیار موثر عمل کنند! این بدین معنا است که می توان با استفاده از شیشه بالکن، بیشترین میزان صرفه جویی در انرژی را ارائه داد؛ زیرا بالکن ها در بالا و پایین و چپ و راست خود دارای دیوار هستند. در بخش پشت هم فضای خانه وجود دارد که دمای بالایی دارد. پس همه چیز برای استفاده از این شیشه ها مهیا است!

سخن آخر و جمع بندی

در این مقاله از آریان جام، به بررسی انواع مزایای استفاده از شیشه بالکن پرداختیم. این شیشه ها برای ساخته شدن باید تحت استاندارد های خاصی قرار بگیرند. سپس باید لعاب دهی شوند تا بتوانند عایق گرمایی خوبی باشند. علاوه بر این، باید بتوانند در اندازه های مختلف به دست مشتری برسند تا بهترین استفاده ها از آن ها شود.

گفتیم که استفاده از بالکن می تواند باعث افزایش فضای منزل نیز شود. این در صورتی است که شما بخواهید کمی حوصله و وقت صرف کنید تا بتوانید از بالکن خود به خوبی استفاده کنید. پس دیدیم که شیشه های بالکن می توانند علاوه بر بخشیدن زیبایی منحصر به فرد، باعث بهبود فضای مورد نیاز در خانه و همچنین عایق بندی حرارتی و صدایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *