چرا شیشه بالکن تاشو ؟!

بالکن شیشه ای

اشتراک گذاری این نوشته

چرا شیشه بالکن تاشو ؟!

شیشه بالکن ، بالکن شیشه ای ، شیشه بالکن جمع شو ، شیشه بالکنی تاشو ، بالکن شیشه ای جمع شو ، جام بالکن و …  از اصطلاحات رایجی است که در روزهای اخیر از طرف مشتریان بیشتر می شنویم.

اما این اصطلاحات چیست و چه کاربردی دارند و چه فایده ای می توانند داشته باشند؟

کارکرد سیستم های شیشه بالکن از اساس به این گونه است که شیشه های سکوریت به صورت جمع شو بر روی ریل های آلومینیومی در یک طرف یا دوطرف بالکن جمع می شوند. در این روزهایی که ما در شهرهای بزرگ روزهای پراسترس و پر مشغله و خسته کننده ای را سپری می کنیم اهمیت فضای شیشه ای بالکن که محیطی زیبا و راحت را برای ما فراهم می سازد دو چندان می شود.

قبل از این ، فضای بالکن ها با سیستم های ثابت آلومینیومی یا شیشه های ثابت UPVC محصور می شدند که این سیستم ها کارایی ، زیبایی و وجه تمایز بالکن را گرفته و نیز نمای بیرونی بسیار زشتی را به ساختمان می دادند که چنین فضای بسته و خسته کننده ای با ورود سیستم های تاشو ریلی به بازار به تدریج از رده خارج می شوند. با ورود سیستم های جدید تاشو ریلی جمع شونده به بازار فضای بالکن ها بدون اینکه ماهیت و کارایی خود را از دست دهند محصور می شوند و می توان کل شیشه های تاشو را به یک طرف یا دوطرف بالکن جمع کرد و هر زمان که خواستیم می توانیم آنرا در جهات مختلف باز یا بسته کنیم که در این صورت بالکن ها از فضای محدود و کسل کننده خارج شده و به یک فضای آزاد و مفرح تبدیل می شوند. سیستم های کار شده با UPVC و یا شیشه های ثابت نمای بیرونی ساختمان و بالکن را زشت و بد ظاهر می کند. علاوه بر این نظافت این شیشه ها بسیار مشکل و گاها غیرممکن است. شیشه بالکن های ریلی که بر مبنای اجزای شیشه ای و شفاف بودن آنها تشکیل شده با معماری بیرونی ساختمان نیز همخوانی داشته و زیبایی دو چندانی را به نمای بیرونی ساختمان می بخشد، ضمن اینکه سیستم های ریلی جمع شو می توانند بالکن را در برابر شرایط مختلف آب و هوایی از جمله برف و باران و بادهای شدید محفوظ نگه داشته و از ورود گرد و خاک و سر و صداهای ناهنجار و حشرات وغیره جلوگیری کرده و مانع لانه گذاری پرندگان و سایر حیوانات موذی در محیط بالکن شوند.

البته با توجه به قابلیت تاشوندگی و جمع شوندگی شیشه بالکن ها، نظافت و نگاهداری آنها نیز بسیار راحت و بی خطر است. همچنین در فصول گرد و مطبوع سال، با کنار زدن شیشه ها، از آب و هوا و منظره بالکن کمال استفاده را می توان برد. در فصول سرد و زمستانی نیز با بستن و کیپ کردن شیشه ها، محیطی گرم و قابل نشیمن و استفاده برای اعضای خانه به وجود می آید.

بالکن شیشه ای

شیشه های استفاده شده در سیستم های ریلی جمع شو از جنس شیشه سکوریت و یا گاها لمینت می باشد که اگر احیانا شیشه ای نیز شکسته شود با توجه به خاصیت این شیشه ها، ضرر یا آسیبی مهمی به محیط یا فرد وارد نمی شود.

اگر بخواهیم فواید و کارایی بالکن شیشه ای تاشو را بصورت خلاصه و فهرست وار اعلام کنیم:

  • مهمترین قابلیت شیشه بالکنی این است که در مواقع دلخواه می توانید کل شیشه ها را کنار کشیده و جمع کنید و در سایر مواقع دلخواه نیز می توانید شیشه ها را کنار هم چفت و کیپ کرده و ببندید، بدین تریتب بالکن ها به محیطی کاربردی ، راحت و قابل استفاده تبدیل می شوند.
  • سیستم شیشه بالکن با اصول معماری عمومی منازل مطابقت داشته و نمای بیرونی و داخلی ساختمان ها را بهبود می بخشد.
  • با توجه به قابلیت ها و سهولت استفاده از شیشه بالکن، در هر شرایط جوی، حتی هنگان بارش برف و باران و یا مواقع طوفان، براحتی به هر شکلی که مورد نظرتان باشد می توانید از بالکن ها و محیط دنج آن بهره ببرید.
  • بالکن شیشه ای فضای داخلی بالکن شما را از گرد و خاک، سر و صدا، برگ درختان، گرده گیاهان، حشرات، حیواناتی که امکان لانه گذاری در بالکن ها را دارند و هرگونه زباله های ناشی از آنها محفوظ میدارد.
  • در سیستم های شیشه بالکنی ریلی فرآیند ایزولاسیون حرارتی با جداسازی محیط داخلی و خارجی از هم با پروفیل های ریلی آلومینیومی مخصوص انجام می شود.
  • در بالکن شیشه ای تاشوی ریلی به لطف درزگیرهای آلومینیومی به کار رفته و پروفیل و یراق آلات عایق حرارت بکار گرفته شده ، ایزولاسیون و درزگیری کامل در برابر شرایط جوی و محیطی صورت می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر محصولات آریان جام، از جمله کابین دوش ، جداکننده حمام ، جام ویترین فروشگاهی و … به منوی محصولات وبسایت رسمی آریان جام مراجعه نمایید.

عضویت در خبرنامه آریان جام

جدیدترین پیشنهادات و بهترین مقالات را در ایمیل خودتان دریافت کنید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

آلاچیق شیشه ای
مقالات

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای؛ طراحی مدرن و جذاب آلاچیق شیشه ‌ای یکی از ساختمان‌ های معماری مدرن است که با توجه

مشاهده کامل »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =