کابین دوش

محفظه ی کاملی را که تمامی سطوح آن ها آبندی شده و ضد آب می باشد و شامل پنل های پشتی و سینی می باشند را کابین دوش می نامند . که این کابین ها نوع جدیدی از حمام ها به شمار می روند یا عبارتی حمام آماده می باشند و تمامی امکانات مورد نیاز برای دوش از قبیل سیستم های دوش یا ویژگی های دیگری همچون بادی جت ها را دارند . ضد آب بودن و آبندی داخل  آن موجب می شود تا نیازی به کاشی کاری در داخل آن نباشد . به طور کلی بهتر است این گونه بگوییم که با کابین دوش می توان لذت یک دوش عالی را در فضای شیک و متفاوت آن تجربه نمود .

استفاده از کابین دوش امروزه بسیار رواج یافته و مردم خواهان جایگزینی وان خود با آن می باشد . این کابین ها فضاهای محدود شیک و پر طرفداری می باشند که علاوه بر تقسیم فضا ها مانع از خیس شدن سایر بخش های سرویس بهداشتی در حین حمام می شوند و موجب دکوراتیو و زیباتر شدن فضا می شوند . این کابین ها در دو نوع باز و بسته به منظور دوش گرفتن و حمام کردن و سایر اقدامات بهداشتی و … طراحی شده اند .

انسانها برای حفظ سلامتی خود می بایست بصورت منظم و زود به زود دوش گرفته و استحمام نمایند. هدف از دوش گرفتن و استحمام، دوری از میکروب ها و نظافت و بهداشت شخصی است. لذا نیازمند حمامی تمیز و بهداشتی هستیم که کابین دوش و دوردوشی این امر را تا حدود زیادی برایمان محقق می سازند. هدف از اجرای کابین دوش و دور دوشی در حمام ها و سرویس ها، عدم پاشیدن آب به اطراف و همچنین حفظ حریم خصوصی و شخصی انسانها در حد اعلا می باشد. درصورت بهره گیری از کابین دوش یا دور دوشی، در طول استحمام و نظافت شخصی، آب کثیف و غیربهداشتی به اطراف پاشیده نخواهد شد و همچنین بخار آب به سمت سقف هدایت خواهد شد، لذا محیط حمام مرتب و تمیز خواهد ماند.

شرکت آریان جام در سال 1393 موفق به واردات، تولیدو عرضه انواع پارتیشن های ویژه حمام با کیفیتی عالی و زیبایی منحصربفرد شد.
این پارتیشن ها که با پروفیل های اختصاصی و انحصاری آریان جام و به فراخور محل نصب، مونتاژ و نصب میگردد بصورت ریلی و با استفاده از شیشه های سکوریتی و یا طلق (ورق پلی کربنات) 6 میلی و 8 میلی و 10 میلی می باشد.

حمام ها و مکان های شست و شوی بدن یکی از مهم ترین بخش ها در ساختمان ها و خانه ها می باشد و مردم برای شست و شو و پاکیزگی نیاز به یک محیط خوب و زیبا دارند و هر چه قدر این محیط ها زیبا تر و با امکانات تر باشند در زیبایی منازل و همچنین روحیه ی افراد استفاده کننده تاثیر بیشتری دارد .
ولی مشکل بزرگ و عمده ای که وجود دارد ساختمان های امروزی می باشد که بسیار کوچک می باشد و فضای کافی ندارند و حمام ها و سرویس های آن ها یا مشترک می باشد و یا اینکه خیلی کوچک می باشند و این نمی تواند مردم را راضی نگه دارد و همیشه کمبود هایی در زندگی احساس می کنند . انسان ها همیشه عاشق زیبایی و به دنبال زیبایی بودند . حمام های ساختمان های امروزی علاوه بر کوچک بودن گاهی رطوبت را در خود نگه می دارند و باعث بروز کپک ها و قارچ ها و جرم هایی بر روی دیواره ها و کف ها می شوند که برای انسان ها زیان آور می باشند .
پیشرفت علم و تکنولوژی و زیبایی پرستی انسان ها باعث شد که تدابیری برای زیبایی حمام ها و پاک بودن آن ها از جرم و قارچ و رطوبت اندیشیده شود که بسیار موثر و نتیجه بخش بوده است .
یکی از این تدابیر ارزشمند کابین دوش ها می باشند که هم در خانه های کوچک به کار برده می شوند و هم برای جدا سازی حمام ها از سرویس های بهداشتی در منازلی که این دو مشترک می باشند به کار برده می شوند .

نمایش همه جمع شدن

آیا کابین دوش برای حمام شما مناسب است ؟

 

برای داشتن هر نوع از  کابین دوش ، فضا عامل اصلی در انتخاب آن ها می باشد که نیاز است تا اندازه حمام با کابین دوش انطباق داده شود . اما به طور کلی  کابین دوش به طور معمول  برای طیف گسترده ای از حمام ها می تواند کاربرد داشته باشد . در انتخاب کابین دوش همچنین به منظور تناسب آن با حمام و تکمیل آن با سایر لوازم و دکوراسیون باید سبک حمام در نظر گرفته شود.

کابین دوش برای حمام کوچک

برای حمام های کوچک نیز امکان استفاده از کابین دوش وجود دارد و نه تنها غیر ممکن نمی باشد ، بلکه فضای کوچک و زیبایی فراهم می شود . استفاده از کابین ربع دایره یا پشتی شیشه ای ، انتخاب بسیار خوبی برای حمام های کوچک می باشد که به راحتی  در گوشه ای جا می گیرد و به مظور طراحی کارآمد فضا از درهای شیشه ای منحنی در آن استفاده می شود . استفاده از درب های کشویی موجب می شود تا برای باز کردن آن ها احتیاجی به فضای اضافی نداشته باشید .

امکانات کابین دوش برای حمام های کوچک  :

 • دارای قاب آلومنیومی مقاوم در برابر خوردگی می باشد .
 • ضخامت شیشه ی آن ها 5 میلی متر می باشد .
 • دارای شیر دوش دستی با کیفیت بالا می باشند .
 • 6 جت بادی قابل تنظیم کروم دارند .
 • دارای سردوش قابل تنظیم و بلند شونده می باشند .
 • دارای درب های کشویی می باشند که فضار را در هنگام باز شدن اشغال نمی کند .
 • سینی دوش با مشخصات عالی دارند .

 

کابین دوش برای حمام متوسط یا بزرگ

در صورتی که فضای حمام بزرگ باشد می توان کابین دوش مستطیلی یا پشتی شیشه ای را به عنوان گزینه ای ایده آل برای آن ها در نظر گرفت که فضای بزرگتری برای دوش گرفتن اختصاص می دهد و در حمام های مدرن که از وسایل ظریف و زیبا در آن ها استفاده می شود بسیار زیبا و ظریف به نظر می رسد . در این کابین ها وجود درب کشویی دسترسی آسان را بدون نیاز به فضای کف اضافی فراهم می نماید .

امکانات کابین دوش متوسط یا بزرگ :

 • دارای قاب آلومینیومی جلا شده و مقاوم در برابر خوردگی می باشند .
 • در این کابین ها ضخامت شیشه 5 میلی متر می باشد .
 • دارای 6 جت بادی برای یک تجربه همه جانبه می باشند .
 • دارای دوش دستی با ریل بلند شونده هستند .
 • امکان بسته شدن درب به صورت مغناطیسی در آن ها وجود دارد .
 • دارای درب کشویی می باشند .
 • دارای سینی دوش با مشخصات عالی می باشند

کابین دوش شیشه ای لولایی

در این نوع از کابین های دوش ، شیشه ای که به کار برده می شود سکوریت 10 میل می باشد که قابلیت مات ، شفاف یا سندبلاست شدن در آن ها وجود دارد . البته در این کابین ها امکان به کار بردن دو لایه شیشه سکوریت لمینت شفاف یا رنگی نیز وجود دارد که برخی افراد به دلیل وسواس زیاد آن ها را ترجیح می دهند .
در نوع شیشه ای لولایی این کابین ها در ابتدا با استفاده از دستگاه سی ان سی ، جا سازی یراق بر روی آن ها اعمال می شود و سپس شیشه ها برای سکورت شدن آماده می شوند که برای این کار نیز شیشه ها را تحت حرارت 700 درجه سانتی گراد قرار می دهند که این امر موجب می شود تا مقاومت شیشه تا حدود یازده برابر ، در برابر ضربه و حرارت افزایش یابد . بعد از سکوریت کردن شیشه ها آن ها را با استفاده از یراق آلات استنلس استیل 304 وارداتی به دیوار متصل می کنند و یراق آلات لولایی استیل شیشه به شیشه یا شیشه به دیوار امکان باز و بسته شدن درب حمام را ایجاد می کنند . تمامی یراق آلاتی که در شرکت آریان جام برای ساخت کابین دوش به کار برده می شوند وارداتی می باشند که ایتالیایی ، سوئیسی ، چینی ، ترکیه ای ، تایوانی می باشند و مشتری با توجه به نیاز و بودجه خود مناسب ترین نوع آن را خریداری می نماید .
برندهایی که یراق آالات وارداتی کابین دوش در شرکت آریان جام می باشد شامل : بنز Banzs چین ، هوچه Hoppe سوئیس، لورنزو Lorenzo ترکیه ، مرونی meroni ایتالیا ، اسپید Speed، کینگ لانگ King long تایوان ، من پای MenPai و … می باشند .

کابین دوش شیشه ای ریلی

کابین دوش شیشه ای ریلی

در کابین دوش ریلی نیز شیشه همچون کابین دوش لوله ای می باشد و تفاوت آن ها با هم در برخی از یراق آلات و اتصالات می باشد .
در این کابین ها پکیج کاملی از یراق آلات که از فولاد ضد زنگ می باشند با یک تسمه بلند به رنگ های طلایی ، سیلور ، مشکی به کار برده می شود که همگی مات یا شفاف می باشند . کابین دوش ریلی نسبت به سایر انواع کابین از لحاظ زیبایی ، سبکی ، ایستایی برتر می باشد .

کابین دوش شیشه ای پارتیشنی

کابین دوش شیشه ای پارتیشنی

در کابین دوش شیشه ای پارتیشینی نیز مانند دو نوع نام برده شده کابین دوش از شیشه های سکوریت ده میل یا دو لایه شیشه 5 + 5 سکوریت لمینت تولید می شود . این مدل از کابین دوش بیشترین فضا را اشغال می کنند و در نتیجه مناسب برای حمام های بزرگ می باشند و بیشترین فضا را برای حمام اختصاص می دهند . در این مدل گاها دیوارهای سرویس و حمام را از شیشه می سازند و به عبارتی تمامی فضای سرویس و حمام را از اتاق خواب با شیشه جدا می کنند . همچنین در کابین دوش پارتیشنی می توان برای جداسازی حمام مستر از اتاق خواب از شیشه هوشمند استفاده نمود .
در این مدل تمامی یراق آلات به کار برده شدن از نوع پارتیشنی می باشد و با توجه به ابعاد و اندازه و زوایای فضا پارتیشن شیشه ای حمام طراحی و ساخته می شود و معمولا نیز یک نشیمنگاه یا سکو برای استراحت در آن ها ساخته می شود .

دیوایدر شیشه ای حمام

دیوایدر شیشه ای نامی است که به جای کابین دوش شیشه ای حمام به کار برده می شود زیرا شیشه فقط نقش جدا کننده را دارد و معمولا در 99 درصد مواقع از شیشه ها به عنوان شیشه ی تک قطعه ای جهت جدا سازی رو شویی و سرویس از دوش حمام استفاده می شد که در آن ها یراق بازشو یا ریلی وجود ندارد و برای اتصال شیشه به دیوار از یراق بست 120 استیل استفاده می شد . البته یراق های دیگری نیز وجود دارند که می توان آن ها را با وجود اینکه عرف نیست به کار برد .
تقسیم بندی دیگری که می توان نام برد، اتاقک های شیشه ای می باشند که در انواع ساده و پیشرفته ارائه می شوند .

کابین دوش ساده

این نوع از کابین ها اتاقک های شیشه ای می باشند که معمولا در اشکال مستطیلی ارائه می شوند و فقط دارای دوش می باشند .

کابین دوش پیشرفته

این نوع کابین ها دارای دوش های دستی و سیستم های نمایش و کنترل دما و سیستم های صوتی و تصویری و ماساژور های پا و جکوزی و سونا و سیستم های تهویه و نورپردازی های LED می باشند . کابین دوش های پیشرفته با اینکه پیشرفته تر می باشند و امکانات بی نظیری دارند ولی جای کمتری را حتی نسبت به کابین های ساده اشغال می کنند . این کابین ها نسبت به هزینه ای که گذاشته می شود امکانات بیشتری در اختیار مصرف کنندگان می گذارند .

کابین های دوش دست ساز

نوع دیگری از کابین ها ، کابین های دست ساز می باشد که می توان آن ها را با تهیه دیوار های شیشه ای و نصب در قسمت فرو رفته و تهیه سینی اکلریلیک کف به صورت جداگانه ، به صورت دست ساز ایجاد کرد ، گرما و بخار آب در درون این نوع از حمام ها نگه داشته می شوند و مناسب برای فضاهای فرو رفته در منازل می باشد.

کابین دوش ربع دایره

کابین دوش ربع دایره

این کابین ها به صورتی طراحی و ساخته می شوند که درست در گوشه ی حمام یا اتاق به کار برده می شوند . برای فضاهای تنگ ، در بین انواع مدل های آن ، شکل جلو خمیده و منحنی آن ایده آل می باشد و موجب ایجاد ظاهری زیبا و مدرن می شود . به طور کلی برای حمام هایی که دارای فضای محدودی می باشند استفاده از کابین دوش ربع دایره ، انتخابی ایده آل می باشد که درب های کشویی موجود در آن نیز موجب می شود فضایی برای باز و بسته شدن آن تصرف نشود . بنابرین باید گفت که کابین دوش ربع دایره مناسب برای خانه هایی با اندازه کوچک می باشد .

برای خرید کابین دوش باید به چه نکاتی توجه نمود ؟

در تهیه کابین دوش علاوه بر این که باید دقت شود که از مکان ها و تولید کننده های معتبر خریداری کرد باید به نوع آن و شیشه های به کار رفته و قاب های شیشه ها دقت نمود تا جنس های تقلبی را به جای جنس های اصل نخرید .
در قاب های شیشه ها گاهی پلاستیک فشرده را با روکش نقره ای یا رنگ های آلومنیومی می پوشانند و به جای قاب های آلومنیومی به فروش می رسانند در حالی که قاب های پلاستیکی هم کیفیت پایین تری نسبت به قاب های آلومنیومی دارند و هم قیمت آن ها پایین تر می باشد .
علاوه بر موارد گفته شده خود آلومنیوم هایی که برای تولید قاب به کار می روند بسیار متفاوت می باشد و گاها به جای جنس مرغوب و با کیفیت ، آلومنیوم های بی کیفیت و نا مرغوب و بازیافتی که قیمت آن ها نیز پایین می باشد به کار برده می شود . قاب ها امنیت شیشه ها را تامین می کنند و اگر به درستی و ایمن بودن آن ها دقت نشود ، شیشه ها در اثر ضربه های کوچک ریخته و خسارت های جبران نا پذیری ایجاد می کنند .
بعد از تهیه کابین دوش ، برای نصب سینی های فضای دوش باید از افراد با تجربه و کار بلد استفاده کرد زیرا کم ترین اشتباه باعث نشت آب می شود . سینی های فضای دوش همگی ضد خش و ضد آب می باشند ولی باید در خرید آن ها دقت شود تا لغزنده نباشند و موجب افتادن در هنگام حمام کردن در اثر لغزیدن نشوند .
همچنین در هنگام خرید سینی فضای دوش اکریلیکی باید دقت شود که رنگ های روشن و بریلیانی که کیفیت های پایینی دارند تهیه نشود و از رنگ های کدر که کیفیت بهتری دارند استفاده کرد . بنابراین معیار قیمت و هزینه کابین دوش به سینی فضای دوش بستگی دارد .

برای خرید کابین دوش باید برخی نکات مورد توجه قرار گیرد تا بعد از خرید پشیمانی در آن صورت نگیرد .

 • باید دقت داشت که کابین دوش با فضای مورد نظر تطابق داشته باشد .
 • دقت شود که استفاده از کابین دوش نیازمند همخوانی با سبک و نوع دکوراسیون یا چیدمان محیط اطراف خود می باشد .
 • کابین دوش باید تمامی کاربرد های مورد نیاز شما را داشته باشد .

کابین دوش در شکل های متنوعی از قبیل  شکل دایره ، مربع و مستطیل ساخته می شود و با توجه به ابعاد و اندازه فضا می توان هر کدام از آن ها را انتخاب نمود . در این کابین امکان باز شدن درب از هر دو جهت چپ یا راست وجود دارد .

معمولا بیشتر کابین های دوش در قسمت کف خود دارای سینی  می باشند که نیاز به کاشی کاری آن بخش نیست اما در در برخی از انواع سبک های آن از کاشی برای پوشش کف کابین استفاده می شود . کابین های دوش به عنوان پنل های یک یا چند تکه ای تعریف می شوند که محوطه ی دوش را محصور می کنند ، اما با این وجود در برخی از انواع آن ها درب وجود ندارد .

برای خرید کابین دوش و انتخاب درست آن بهتر است هنگام خرید وارد فضایی شوید که دوست دارید محفظه داخل آن کار شود ، سپس پشت خود را به گوشه ای از آن بچسبانید . در این صورت می توانید تصویری را از آن چه قرار است داخل یا بیرون کابین نصب شود را تصور کنید و محل نصب تمامی تجهیزات از قبیل توالت و روشویی و سایز آن ها  در ذهن خود مجسم نمایید و در نظر بگیرید که اگر درب در سمت چپ شما قرار است باز شود نیاز به کابین دوش دست چپ هست و اگر در سمت راست شما باشد باید به دنبال کابین حمام دست راست باشید .

همچنین باید نوع شیشه ای را که برای کابین خود لازم دارید را نیز انتخاب نماید و برای این کار شما چند انتخاب دارید که می توانید از میان آن ها مناسب ترین را انتخاب نمایید . شیشه ی معمولی ، شیشه ی چند لایه و شیشه ی پوشش داده شده انتخاب های شما می تواند باشد که در طرح های مختلفی از قبیل شفاف ، مات ، بارانی ، ریخته گری و رنگی ارائه می شوند . ضخامت در شیشه های استاندارد 4 میلی متر ، 5 میلی متر ، 6 میلی متر و 8 میلی متر می باشد

قیمت کابین دوش

عوامل زیادی وجود دارد که بر قیمت کابین دوش و تفاوت آن ها تاثیر می گذارند ، بنابراین قیمت کابین دوش در همه موارد یکسان نمی باشد . متراژ کار ، یراق آلات مورد استفاده ، طرح کابین دوش ، مدل درب کابین دوش و … از جمله موارد تاثیر گذار در قیمت می باشند .

برای برآورد قیمت نهایی کابین دوش کارشناسان به محل مورد نظر اعزام می شوند و پس از این که متراژ را محاسبه کردند و نقشه اولیه را طراحی نمودند ، قیمت نهایی آن را محاسبه می کنند .

شما عزیزان می توانید برای بدست آوردن قیمت دقیق تر و نحوه نصب و اجرای آن ها با کارشناسان شرکت با شماره 04133322322 تماس حاصل نمایید تا اطلاعات دقیق در اختیارتان گذاشته شود .

چند نوع کابین دوش شیشه ای وجود دارد ؟

در پاسخ این سوال باید گفت که کابین دوش دارای انواع مختلفی می باشد ، اما انتخاب آن ها بستگی به سایز حمام ، تعداد دریچه کف شور ، رو کار بودن یا تو کار بودن شیر آلات ، فاصله شیر آلات حمام با روشویی و توالت فرنگی ، میزان ارتفاع حمام ، نحوه قرار گیری هواکش ، نحوه قرار گیری لوازم حمام ، نوع ایرکاندیشین حمام ، نوع دکور حمام ، نحوه قرار گیری درب ورودی سرویس و …. دارد .

به عنوان مثال در حمام هایی که دارای فضای کوچکی می باشند دیوایدر و جدا کننده ی شیشه ای  به جای کابین دوش استفاده شود تا از پاشیده شدن آب دوش حمام به روی سرویس و روشویی جلوگیری شود یا کابین دوش ریلی 2 درب برای فضاهای کوچک استفاده می شود و بسیاری از موارد دیگر که تحت تاثیر موارد گفته شده می باشند .

آیا انتخاب سایز و مدل کابین دوش از سوی مشتری امکان پذیر است ؟

جواب این سوال هم بله می باشد و هم نخیر . دلیل این دو پهلو بودن جواب مربوط به فضای محیط می باشد زیرا برای نصب کابین دوش انتخابی توسط مشتری ، باید فضای کافی وجود داشته باشد و این امر توسط  تیم مشاوره و طراحی و اندازه گیریر شرکت  ….  تائید می شود . برای این منظور کارشناسان با اعزام به محل ، شرایط و ویژگی های محل را بررسی می کنند و با توجه به شرایط و فضای حمام بهترین نوع را پیشنهاد می دهند که علاوه بر کاربردی بودن جنبه ی زیبایی نیز داشته باشد .

 
 
آیا کابین دوش شیشه ای نیاز به دریچه کف شور مجزا دارد ؟

به دلیل مجزا بودن محیط کابین دوش از سایر قسمت های حمام ، در داخل کابین دوش  معمولا از کف شور مجزا استفاده می شود . معمولا یک آستانه سنگی در کف زمین حمام ساخته می شود که در حکم سکوی کوتاه با مقطع 10در 10 سانتیمتر می باشند و حکم شاسی زیرین آن را دارد که مانع از عبور آب به قسمت های دیگر می شود . در برخی مواقع نیز در زیر شیشه های کابین دوش از یک پاساژ یو چنال استیل استفاده می شود تا مانع از عبور آب از زیر شیشه شود . در بازار نیز انواعی از زیر دوشی ها موجود می باشد که به عنوان شاسی زیر دوشی عمل می کنند و از ورود آب به سایر قسمت ها جلو گیری می نماید و از جنس فایبر گلاس می باشند .

 
در ساخت کابین دوش از چه شیشه هایی با چه ضخامتی میتوان استفاده کرد؟

در ساخت و تولید کابین دوش ، تنوع شیشه هایی که به کار برده می شود بسیار بالا می باشد ، در حالی که تصور بسیاری از مردم غیر از این می باشد و فکر می کنند که در ساخت آن ها فقط از شیشه ی شفاف استفاده می شود  . شیشه شفاف یکی از انواع شیشه هایی می باشد که در کابین های دوش به کار برده می شود و علاوه بر آن شیشه های بسیار دیگری نیز استفاده می شوند که برخی از آن ها عبارتند از شیشه های رنگی دو لایه 5 میل سکوریت لمینت ، شیشه های لاکوبل ، شیبشه های ترنزپرنت ، شیشه های ساتینا ، شیشه ی سند پلاست .

شیشه های به کار برده شده در ساخت کابین دوش معمولا دارای ضخامت 10 میل سکوریت می باشند .

شرکت آریان جام در ساخت و اجرای کابین دوش قابلیت کاربرد تمامی انواع مدل های نامبرده شده شیشه ها را دارد .

امکان اجرای کابین هوشمند وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله کابین دوش با شیشه هوشمند ، از جمله انواع پیشرفته کابین دوش می باشد که در ایران و خاورمیانه نیز اجرا می شوند  . در کابین دوش هوشمند از شیشه های هوشمند تتراگلس استفاده می شود که دارای مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت می باشند . این شیشه ها همچنین لمینت بوده و به صورت دو لایه 5 میل سکوریت می باشند .

در این کابین لمینت با pvb با شیشه اسمارت اجرا می شود و این قابلیت را فراهم می کند تا فردی که در داخل مشغول استحمام می باشد با استفاده از ریموت کنترل یا کلید قطع و وصل کردن برق شیشه به وسیله اینورتر بتواند شیشه را مات و شفاف یا سفید نماید . این ویژگی موجب می شود تا در هنگام استحکام فرد در داخل کابین و با مات کردن شیشه ، افراد دیگری بدون رویت همدیگر قادر به استفاده از سایر قسمت ها از قبیل سرویس و روشویی و … باشند  .

تولید کابین دوش

برای درست کردن کابین دوش های پایدار باید از شیشه های سخت و محکمی که ایمنی بسیار بالایی دارند استفاده شود . شیشه های به کار رفته برای تولید این کابین ها می تواند پلکسی گلاس یا سکوریت باشند . این نوع از شیشه ها بسیار محکم و با دوام می باشند و به راحتی در اثر ضربات فرو نمی ریزند .

قطر دیواره های شیشه ای در کابین دوش های بین 5 تا 10 میلی متر می باشد و هرچه قدر این قطر ها زیادتر باشند ایمنی و استحکام بالاتری خواهند داشت و بیشتر و بهتر گرمای حمام را نگه می دارند . شیشه های های کابین دوش حق انتخاب بیشتری به خریداران می دهند زیرا شیشه های پلکسی در دو نوع ساده و مشجر تولید می شوند که نوع مشجر طرح های متنوع زیبایی دارند ، و در شیشه های سکوریت قابلیت ایجاد طرح به وسیله سند پلاست بر روی آن ها وجود دارد . از نوع مشجر شیشه های پلکسی برای جدا سازی حمام ها از سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود .

اجزای تشکیل دهنده

1) کابین دوش ها در های زیبا و متنوعی نیز دارند که به صورت کشویی یا تاشو و یا لوله ای و محوری تولید می شوند . نوع تاشو و کشویی آن ها فضای کمتری را می گیرند و توسط نصابان و تولید کنندگان توصیه می شوند ولی اگر فضای زیادی در خانه ها موجود باشد و برای باز و بسته شدن در ، فضای کافی موجود بود می توان از نوع محوری و لوله ای استفاده کرد .
2) سینی فضای دوش از دیگر اجزای تشکیل دهنده کابین دوش ها می باشد که جنس آن ها می تواند سنگ های یک تکه یا اکریلیک باشد . این سینی ها در زیر دوش ها نصب می شوند تا جلوی خروج آب از محوطه مخصوص دوش را بگیرند . همچنین سینی فضای دوش باعث می شود که آب بندی و مکش آب خوب باشد . این سینی ها ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند و هر چه قدر عمق بیشتری داشته باشند عملکرد آن ها بهتر خواهد بود . این سینی ها موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز می شوند . سینی های اکریلیک مدل ها و کیفیت های متفاوتی دارند .

کابین دوش چگونه نصب می شود ؟

برای نصب کابین دوش باید فضای مورد نظر برای نصب کابین دوش را در نظر گرفت ، زیرا در واقع اندازه و شکل کابین دوش ها به فضای مورد نظر بستگی دارد .
اگر جایی که قرار است حمام دوش نصب شود همان جای دوش قبلی باشد کار راحت و آسان می باشد ولی اگر فضای جدیدی در نظر گرفته شود باید مجددا لوله کشی شود . کابین دوش ها در شکل های مستطیل و مربع و دایره و بسته به سلیقه مشتری و فضای مورد نظر نصب می شوند .

مشاوره رایگان تلفنی

شما میتوانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان حرفه ای ما با اطمینان بیشتر خرید کنید

پخش ویدیو
پیشنهاد مطالعه

مقالات مرتبط

آلاچیق شیشه ای
مقالات

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای؛ طراحی مدرن و جذاب آلاچیق شیشه ‌ای یکی از ساختمان‌ های معماری مدرن است که با توجه به طراحی زیبا و ویژگی

ادامه مطلب »
خدمات

کابین دوش

محفظه ی کاملی را که تمامی سطوح آن ها آبندی شده و ضد آب می باشد و شامل پنل های پشتی و سینی می باشند را کابین دوش می نامند . که این کابین ها نوع جدیدی از حمام ها به شمار می روند یا عبارتی حمام آماده می باشند و تمامی امکانات مورد نیاز برای دوش از قبیل سیستم های دوش یا ویژگی های دیگری همچون بادی جت ها را دارند . ضد آب بودن و آبندی داخل آن موجب می شود تا نیازی به کاشی کاری در داخل آن نباشد . به طور کلی بهتر است این گونه بگوییم که با کابین دوش می توان لذت یک دوش عالی را در فضای شیک و متفاوت آن تجربه نمود .

استفاده از کابین دوش امروزه بسیار رواج یافته و مردم خواهان جایگزینی وان خود با آن می باشد . این کابین ها فضاهای محدود شیک و پر طرفداری می باشند که علاوه بر تقسیم فضا ها مانع از خیس شدن سایر بخش های سرویس بهداشتی در حین حمام می شوند و موجب دکوراتیو و زیباتر شدن فضا می شوند . این کابین ها در دو نوع باز و بسته به منظور دوش گرفتن و حمام کردن و سایر اقدامات بهداشتی و … طراحی شده اند .

انسانها برای حفظ سلامتی خود می بایست بصورت منظم و زود به زود دوش گرفته و استحمام نمایند. هدف از دوش گرفتن و استحمام، دوری از میکروب ها و نظافت و بهداشت شخصی است. لذا نیازمند حمامی تمیز و بهداشتی هستیم که کابین دوش و دوردوشی این امر را تا حدود زیادی برایمان محقق می سازند. هدف از اجرای کابین دوش و دور دوشی در حمام ها و سرویس ها، عدم پاشیدن آب به اطراف و همچنین حفظ حریم خصوصی و شخصی انسانها در حد اعلا می باشد. درصورت بهره گیری از کابین دوش یا دور دوشی، در طول استحمام و نظافت شخصی، آب کثیف و غیربهداشتی به اطراف پاشیده نخواهد شد و همچنین بخار آب به سمت سقف هدایت خواهد شد، لذا محیط حمام مرتب و تمیز خواهد ماند.

شرکت آریان جام در سال 1393 موفق به واردات، تولیدو عرضه انواع پارتیشن های ویژه حمام با کیفیتی عالی و زیبایی منحصربفرد شد.
این پارتیشن ها که با پروفیل های اختصاصی و انحصاری آریان جام و به فراخور محل نصب، مونتاژ و نصب میگردد بصورت ریلی و با استفاده از شیشه های سکوریتی و یا طلق (ورق پلی کربنات) 6 میلی و 8 میلی و 10 میلی می باشد.

حمام ها و مکان های شست و شوی بدن یکی از مهم ترین بخش ها در ساختمان ها و خانه ها می باشد و مردم برای شست و شو و پاکیزگی نیاز به یک محیط خوب و زیبا دارند و هر چه قدر این محیط ها زیبا تر و با امکانات تر باشند در زیبایی منازل و همچنین روحیه ی افراد استفاده کننده تاثیر بیشتری دارد .
ولی مشکل بزرگ و عمده ای که وجود دارد ساختمان های امروزی می باشد که بسیار کوچک می باشد و فضای کافی ندارند و حمام ها و سرویس های آن ها یا مشترک می باشد و یا اینکه خیلی کوچک می باشند و این نمی تواند مردم را راضی نگه دارد و همیشه کمبود هایی در زندگی احساس می کنند . انسان ها همیشه عاشق زیبایی و به دنبال زیبایی بودند . حمام های ساختمان های امروزی علاوه بر کوچک بودن گاهی رطوبت را در خود نگه می دارند و باعث بروز کپک ها و قارچ ها و جرم هایی بر روی دیواره ها و کف ها می شوند که برای انسان ها زیان آور می باشند .
پیشرفت علم و تکنولوژی و زیبایی پرستی انسان ها باعث شد که تدابیری برای زیبایی حمام ها و پاک بودن آن ها از جرم و قارچ و رطوبت اندیشیده شود که بسیار موثر و نتیجه بخش بوده است .
یکی از این تدابیر ارزشمند کابین دوش ها می باشند که هم در خانه های کوچک به کار برده می شوند و هم برای جدا سازی حمام ها از سرویس های بهداشتی در منازلی که این دو مشترک می باشند به کار برده می شوند .

انواع کابین دوش

کابین دوش شیشه ای لولایی

در این نوع از کابین های دوش ، شیشه ای که به کار برده می شود سکوریت 10 میل می باشد که قابلیت مات ، شفاف یا سندبلاست شدن در آن ها وجود دارد . البته در این کابین ها امکان به کار بردن دو لایه شیشه سکوریت لمینت شفاف یا رنگی نیز وجود دارد که برخی افراد به دلیل وسواس زیاد آن ها را ترجیح می دهند .
در نوع شیشه ای لولایی این کابین ها در ابتدا با استفاده از دستگاه سی ان سی ، جا سازی یراق بر روی آن ها اعمال می شود و سپس شیشه ها برای سکورت شدن آماده می شوند که برای این کار نیز شیشه ها را تحت حرارت 700 درجه سانتی گراد قرار می دهند که این امر موجب می شود تا مقاومت شیشه تا حدود یازده برابر ، در برابر ضربه و حرارت افزایش یابد . بعد از سکوریت کردن شیشه ها آن ها را با استفاده از یراق آلات استنلس استیل 304 وارداتی به دیوار متصل می کنند و یراق آلات لولایی استیل شیشه به شیشه یا شیشه به دیوار امکان باز و بسته شدن درب حمام را ایجاد می کنند . تمامی یراق آلاتی که در شرکت آریان جام برای ساخت کابین دوش به کار برده می شوند وارداتی می باشند که ایتالیایی ، سوئیسی ، چینی ، ترکیه ای ، تایوانی می باشند و مشتری با توجه به نیاز و بودجه خود مناسب ترین نوع آن را خریداری می نماید .
برندهایی که یراق آالات وارداتی کابین دوش در شرکت آریان جام می باشد شامل : بنز Banzs چین ، هوچه Hoppe سوئیس، لورنزو Lorenzo ترکیه ، مرونی meroni ایتالیا ، اسپید Speed، کینگ لانگ King long تایوان ، من پای MenPai و … می باشند .

کابین دوش شیشه ای ریلی

کابین دوش شیشه ای ریلی

در کابین دوش ریلی نیز شیشه همچون کابین دوش لوله ای می باشد و تفاوت آن ها با هم در برخی از یراق آلات و اتصالات می باشد .
در این کابین ها پکیج کاملی از یراق آلات که از فولاد ضد زنگ می باشند با یک تسمه بلند به رنگ های طلایی ، سیلور ، مشکی به کار برده می شود که همگی مات یا شفاف می باشند . کابین دوش ریلی نسبت به سایر انواع کابین از لحاظ زیبایی ، سبکی ، ایستایی برتر می باشد .

کابین دوش شیشه ای پارتیشنی

کابین دوش شیشه ای پارتیشنی

در کابین دوش شیشه ای پارتیشینی نیز مانند دو نوع نام برده شده کابین دوش از شیشه های سکوریت ده میل یا دو لایه شیشه 5 + 5 سکوریت لمینت تولید می شود . این مدل از کابین دوش بیشترین فضا را اشغال می کنند و در نتیجه مناسب برای حمام های بزرگ می باشند و بیشترین فضا را برای حمام اختصاص می دهند . در این مدل گاها دیوارهای سرویس و حمام را از شیشه می سازند و به عبارتی تمامی فضای سرویس و حمام را از اتاق خواب با شیشه جدا می کنند . همچنین در کابین دوش پارتیشنی می توان برای جداسازی حمام مستر از اتاق خواب از شیشه هوشمند استفاده نمود .
در این مدل تمامی یراق آلات به کار برده شدن از نوع پارتیشنی می باشد و با توجه به ابعاد و اندازه و زوایای فضا پارتیشن شیشه ای حمام طراحی و ساخته می شود و معمولا نیز یک نشیمنگاه یا سکو برای استراحت در آن ها ساخته می شود .

دیوایدر شیشه ای حمام

دیوایدر شیشه ای نامی است که به جای کابین دوش شیشه ای حمام به کار برده می شود زیرا شیشه فقط نقش جدا کننده را دارد و معمولا در 99 درصد مواقع از شیشه ها به عنوان شیشه ی تک قطعه ای جهت جدا سازی رو شویی و سرویس از دوش حمام استفاده می شد که در آن ها یراق بازشو یا ریلی وجود ندارد و برای اتصال شیشه به دیوار از یراق بست 120 استیل استفاده می شد . البته یراق های دیگری نیز وجود دارند که می توان آن ها را با وجود اینکه عرف نیست به کار برد .
تقسیم بندی دیگری که می توان نام برد، اتاقک های شیشه ای می باشند که در انواع ساده و پیشرفته ارائه می شوند .

کابین دوش ساده

این نوع از کابین ها اتاقک های شیشه ای می باشند که معمولا در اشکال مستطیلی ارائه می شوند و فقط دارای دوش می باشند .

کابین دوش پیشرفته

این نوع کابین ها دارای دوش های دستی و سیستم های نمایش و کنترل دما و سیستم های صوتی و تصویری و ماساژور های پا و جکوزی و سونا و سیستم های تهویه و نورپردازی های LED می باشند . کابین دوش های پیشرفته با اینکه پیشرفته تر می باشند و امکانات بی نظیری دارند ولی جای کمتری را حتی نسبت به کابین های ساده اشغال می کنند . این کابین ها نسبت به هزینه ای که گذاشته می شود امکانات بیشتری در اختیار مصرف کنندگان می گذارند .

کابین های دوش دست ساز

نوع دیگری از کابین ها ، کابین های دست ساز می باشد که می توان آن ها را با تهیه دیوار های شیشه ای و نصب در قسمت فرو رفته و تهیه سینی اکلریلیک کف به صورت جداگانه ، به صورت دست ساز ایجاد کرد ، گرما و بخار آب در درون این نوع از حمام ها نگه داشته می شوند و مناسب برای فضاهای فرو رفته در منازل می باشد.

کابین دوش ربع دایره

کابین دوش ربع دایره

این کابین ها به صورتی طراحی و ساخته می شوند که درست در گوشه ی حمام یا اتاق به کار برده می شوند . برای فضاهای تنگ ، در بین انواع مدل های آن ، شکل جلو خمیده و منحنی آن ایده آل می باشد و موجب ایجاد ظاهری زیبا و مدرن می شود . به طور کلی برای حمام هایی که دارای فضای محدودی می باشند استفاده از کابین دوش ربع دایره ، انتخابی ایده آل می باشد که درب های کشویی موجود در آن نیز موجب می شود فضایی برای باز و بسته شدن آن تصرف نشود . بنابرین باید گفت که کابین دوش ربع دایره مناسب برای خانه هایی با اندازه کوچک می باشد .

سوالات متداول

چند نوع کابین دوش شیشه ای وجود دارد ؟

در پاسخ این سوال باید گفت که کابین دوش دارای انواع مختلفی می باشد ، اما انتخاب آن ها بستگی به سایز حمام ، تعداد دریچه کف شور ، رو کار بودن یا تو کار بودن شیر آلات ، فاصله شیر آلات حمام با روشویی و توالت فرنگی ، میزان ارتفاع حمام ، نحوه قرار گیری هواکش ، نحوه قرار گیری لوازم حمام ، نوع ایرکاندیشین حمام ، نوع دکور حمام ، نحوه قرار گیری درب ورودی سرویس و …. دارد .

به عنوان مثال در حمام هایی که دارای فضای کوچکی می باشند دیوایدر و جدا کننده ی شیشه ای  به جای کابین دوش استفاده شود تا از پاشیده شدن آب دوش حمام به روی سرویس و روشویی جلوگیری شود یا کابین دوش ریلی 2 درب برای فضاهای کوچک استفاده می شود و بسیاری از موارد دیگر که تحت تاثیر موارد گفته شده می باشند .

آیا انتخاب سایز و مدل کابین دوش از سوی مشتری امکان پذیر است ؟

جواب این سوال هم بله می باشد و هم نخیر . دلیل این دو پهلو بودن جواب مربوط به فضای محیط می باشد زیرا برای نصب کابین دوش انتخابی توسط مشتری ، باید فضای کافی وجود داشته باشد و این امر توسط  تیم مشاوره و طراحی و اندازه گیریر شرکت  ….  تائید می شود . برای این منظور کارشناسان با اعزام به محل ، شرایط و ویژگی های محل را بررسی می کنند و با توجه به شرایط و فضای حمام بهترین نوع را پیشنهاد می دهند که علاوه بر کاربردی بودن جنبه ی زیبایی نیز داشته باشد .

 
 
آیا کابین دوش شیشه ای نیاز به دریچه کف شور مجزا دارد ؟

به دلیل مجزا بودن محیط کابین دوش از سایر قسمت های حمام ، در داخل کابین دوش  معمولا از کف شور مجزا استفاده می شود . معمولا یک آستانه سنگی در کف زمین حمام ساخته می شود که در حکم سکوی کوتاه با مقطع 10در 10 سانتیمتر می باشند و حکم شاسی زیرین آن را دارد که مانع از عبور آب به قسمت های دیگر می شود . در برخی مواقع نیز در زیر شیشه های کابین دوش از یک پاساژ یو چنال استیل استفاده می شود تا مانع از عبور آب از زیر شیشه شود . در بازار نیز انواعی از زیر دوشی ها موجود می باشد که به عنوان شاسی زیر دوشی عمل می کنند و از ورود آب به سایر قسمت ها جلو گیری می نماید و از جنس فایبر گلاس می باشند .

 
در ساخت کابین دوش از چه شیشه هایی با چه ضخامتی میتوان استفاده کرد؟

در ساخت و تولید کابین دوش ، تنوع شیشه هایی که به کار برده می شود بسیار بالا می باشد ، در حالی که تصور بسیاری از مردم غیر از این می باشد و فکر می کنند که در ساخت آن ها فقط از شیشه ی شفاف استفاده می شود  . شیشه شفاف یکی از انواع شیشه هایی می باشد که در کابین های دوش به کار برده می شود و علاوه بر آن شیشه های بسیار دیگری نیز استفاده می شوند که برخی از آن ها عبارتند از شیشه های رنگی دو لایه 5 میل سکوریت لمینت ، شیشه های لاکوبل ، شیبشه های ترنزپرنت ، شیشه های ساتینا ، شیشه ی سند پلاست .

شیشه های به کار برده شده در ساخت کابین دوش معمولا دارای ضخامت 10 میل سکوریت می باشند .

شرکت آریان جام در ساخت و اجرای کابین دوش قابلیت کاربرد تمامی انواع مدل های نامبرده شده شیشه ها را دارد .

امکان اجرای کابین هوشمند وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله کابین دوش با شیشه هوشمند ، از جمله انواع پیشرفته کابین دوش می باشد که در ایران و خاورمیانه نیز اجرا می شوند  . در کابین دوش هوشمند از شیشه های هوشمند تتراگلس استفاده می شود که دارای مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت می باشند . این شیشه ها همچنین لمینت بوده و به صورت دو لایه 5 میل سکوریت می باشند .

در این کابین لمینت با pvb با شیشه اسمارت اجرا می شود و این قابلیت را فراهم می کند تا فردی که در داخل مشغول استحمام می باشد با استفاده از ریموت کنترل یا کلید قطع و وصل کردن برق شیشه به وسیله اینورتر بتواند شیشه را مات و شفاف یا سفید نماید . این ویژگی موجب می شود تا در هنگام استحکام فرد در داخل کابین و با مات کردن شیشه ، افراد دیگری بدون رویت همدیگر قادر به استفاده از سایر قسمت ها از قبیل سرویس و روشویی و … باشند  .

قیمت کابین دوش

شیشه بالکن ها با توجه به نوعشان و همچنین یراق آلات و مواد و … که در آن ها به کار برده می شود و با توجه به تولید داخلی یا وارداتی بودن محصولات آن و کیفیت محصولات  قیمت های مختلفی دارند . همچنین علاوه بر موارد گفته شده عوامل متعددی نیز بر روی قیمت نهایی آن ها تاثیر می گذارد که در زیر به آن ها اشاره می نماییم .

 • اندازه و متراژ و ابعاد محل مورد نظر
 • مدل شیشه به دو صورت کشویی و لولایی می باشد و همچنین فریم دار بودن یا فریم لس بودن آن ها
 • رنگ و میزان ضخامت و کیفیت محصولات و ….
 • جنس شیشه اعم از سکوریت بودن یا معمولی بودن یا لمینت بودن آن
 • یراق آلات به کار برده در آن
 • حمل و نقل
 • نصب و اجرای آن

لیست قیمت های فوق صرفا جهت شهر تبریز می باشد. بدیهی است همکاران آریان جام در سایر استانها و شهرستانها با احتساب هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های جاری خود قیمت ارائه خواهند داد.

با توجه به نوسانات قیمت ارز و مواد اولیه، جهت اطلاع از قیمت پروفیل و یراق آلات شرکت آریان جام با تلفن 90009191  تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان تلفنی

شما میتوانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان حرفه ای ما با اطمینان بیشتر خرید کنید

جهت استعلام قیمت کابین دوش لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید .