کابین دوش

برای بهره مندی بیشتر از فضای حمام و همچنین بهداشت بیشتر آن، چه فکر و ایده ای اندیشیده اید؟

انسانها برای حفظ سلامتی خود می بایست بصورت منظم و زود به زود دوش گرفته و استحمام نمایند. هدف از دوش گرفتن و استحمام، دوری از میکروب ها و نظافت و بهداشت شخصی است. لذا نیازمند حمامی تمیز و بهداشتی هستیم که کابین دوش و دوردوشی این امر را تا حدود زیادی برایمان محقق می سازند. هدف از اجرای کابین دوش و دور دوشی در حمام ها و سرویس ها، عدم پاشیدن آب به اطراف و همچنین حفظ حریم خصوصی و شخصی انسانها در حد اعلا می باشد. درصورت بهره گیری از کابین دوش یا دور دوشی، در طول استحمام و نظافت شخصی، آب کثیف و غیربهداشتی به اطراف پاشیده نخواهد شد و همچنین بخار آب به سمت سقف هدایت خواهد شد، لذا محیط حمام مرتب و تمیز خواهد ماند.

شرکت آریان جام در سال 1393 موفق به واردات، تولیدو عرضه انواع پارتیشن های ویژه حمام با کیفیتی عالی و زیبایی منحصربفرد شد.
این پارتیشن ها که با پروفیل های اختصاصی و انحصاری آریان جام و به فراخور محل نصب، مونتاژ و نصب میگردد بصورت ریلی و با استفاده از شیشه های سکوریتی و یا طلق (ورق پلی کربنات) 6 میلی و 8 میلی و 10 میلی می باشد.

حمام ها و مکان های شست و شوی بدن یکی از مهم ترین بخش ها در ساختمان ها و خانه ها می باشد و مردم برای شست و شو و پاکیزگی نیاز به یک محیط خوب و زیبا دارند و هر چه قدر این محیط ها زیبا تر و با امکانات تر باشند در زیبایی منازل و همچنین روحیه ی افراد استفاده کننده تاثیر بیشتری دارد .
ولی مشکل بزرگ و عمده ای که وجود دارد ساختمان های امروزی می باشد که بسیار کوچک می باشد و فضای کافی ندارند و حمام ها و سرویس های آن ها یا مشترک می باشد و یا اینکه خیلی کوچک می باشند و این نمی تواند مردم را راضی نگه دارد و همیشه کمبود هایی در زندگی احساس می کنند . انسان ها همیشه عاشق زیبایی و به دنبال زیبایی بودند . حمام های ساختمان های امروزی علاوه بر کوچک بودن گاهی رطوبت را در خود نگه می دارند و باعث بروز کپک ها و قارچ ها و جرم هایی بر روی دیواره ها و کف ها می شوند که برای انسان ها زیان آور می باشند .
پیشرفت علم و تکنولوژی و زیبایی پرستی انسان ها باعث شد که تدابیری برای زیبایی حمام ها و پاک بودن آن ها از جرم و قارچ و رطوبت اندیشیده شود که بسیار موثر و نتیجه بخش بوده است .
یکی از این تدابیر ارزشمند کابین دوش ها می باشند که هم در خانه های کوچک به کار برده می شوند و هم برای جدا سازی حمام ها از سرویس های بهداشتی در منازلی که این دو مشترک می باشند به کار برده می شوند .

انواع کابین دوش

کابین های دوش یا کابین های حمام انواع مختلفی دارند و اتاقک های شیشه ای می باشند که در انواع ساده و پیشرفته ارائه می شوند .

کابین دوش ساده :

این نوع از کابین ها اتاقک های شیشه ای می باشند که معمولا در اشکال مستطیلی ارائه می شوند و فقط دارای دوش می باشند .

کابین های دوش پیشرفته :

این نوع کابین ها دارای دوش های دستی و سیستم های نمایش و کنترل دما و سیستم های صوتی و تصویری و ماساژور های پا و جکوزی و سونا و سیستم های تهویه و نورپردازی های LED می باشند . کابین دوش های پیشرفته با اینکه پیشرفته تر می باشند و امکانات بی نظیری دارند ولی جای کمتری را حتی نسبت به کابین های ساده اشغال می کنند . این کابین ها نسبت به هزینه ای که گذاشته می شود امکانات بیشتری در اختیار مصرف کنندگان می گذارند .

کابین های دوش دست ساز :

نوع دیگری از کابین ها ، کابین های دست ساز می باشد که می توان آن ها را با تهیه دیوار های شیشه ای و نصب در قسمت فرو رفته و تهیه سینی اکلریلیک کف به صورت جداگانه ، به صورت دست ساز ایجاد کرد ، گرما و بخار آب در درون این نوع از حمام ها نگه داشته می شوند و مناسب برای فضاهای فرو رفته در منازل می باشد .

تولید کابین دوش

برای درست کردن کابین دوش های پایدار باید از شیشه های سخت و محکمی که ایمنی بسیار بالایی دارند استفاده شود . شیشه های به کار رفته برای تولید این کابین ها می تواند پلکسی گلاس یا سکوریت باشند . این نوع از شیشه ها بسیار محکم و با دوام می باشند و به راحتی در اثر ضربات فرو نمی ریزند . قطر دیواره های شیشه ای در کابین دوش های بین 5 تا 10 میلی متر می باشد و هرچه قدر این قطر ها زیادتر باشند ایمنی و استحکام بالاتری خواهند داشت و بیشتر و بهتر گرمای حمام را نگه می دارند . شیشه های های کابین دوش حق انتخاب بیشتری به خریداران می دهند زیرا شیشه های پلکسی در دو نوع ساده و مشجر تولید می شوند که نوع مشجر طرح های متنوع زیبایی دارند ، و در شیشه های سکوریت قابلیت ایجاد طرح به وسیله سند پلاست بر روی آن ها وجود دارد . از نوع مشجر شیشه های پلکسی برای جدا سازی حمام ها از سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود .

شیشه های قاب دار :

شیشه هایی که دارای قاب می باشند استحکام بیشتری دارند و بسیار با دوام تر می باشند . قاب های شیشه ها انواع متفاوتی دارند و می توانند از نوع آلومنیومی ویا ازنوع کرومی یا پلاستیک فشرده باشند که انواع آلومنیومی آن ها بهترین و با دوام ترین آن ها می باشد و ضخامت های بالایی نیز دارند . این نوع از قاب ها ضد آب و ضد خش می باشند و در مقابل اکسید شدن مقاوم می باشند .

اجزای تشکیل دهنده کابین دوش

1) کابین دوش ها در های زیبا و متنوعی نیز دارند که به صورت کشویی یا تاشو و یا لوله ای و محوری تولید می شوند . نوع تاشو و کشویی آن ها فضای کمتری را می گیرند و توسط نصابان و تولید کنندگان توصیه می شوند ولی اگر فضای زیادی در خانه ها موجود باشد و برای باز و بسته شدن در ، فضای کافی موجود بود می توان از نوع محوری و لوله ای استفاده کرد .
2) سینی فضای دوش از دیگر اجزای تشکیل دهنده کابین دوش ها می باشد که جنس آن ها می تواند سنگ های یک تکه یا اکریلیک باشد . این سینی ها در زیر دوش ها نصب می شوند تا جلوی خروج آب از محوطه مخصوص دوش را بگیرند . همچنین سینی فضای دوش باعث می شود که آب بندی و مکش آب خوب باشد . این سینی ها ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند و هر چه قدر عمق بیشتری داشته باشند عملکرد آن ها بهتر خواهد بود . این سینی ها موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز می شوند . سینی های اکریلیک مدل ها و کیفیت های متفاوتی دارند .

برای تهیه کابین دوش به چه نکاتی باید توجه شود ؟

در تهیه کابین دوش علاوه بر این که باید دقت شود که از مکان ها و تولید کننده های معتبر خریداری کرد باید به نوع آن و شیشه های به کار رفته و قاب های شیشه ها دقت نمود تا جنس های تقلبی را به جای جنس های اصل نخرید .
در قاب های شیشه ها گاهی پلاستیک فشرده را با روکش نقره ای یا رنگ های آلومنیومی می پوشانند و به جای قاب های آلومنیومی به فروش می رسانند در حالی که قاب های پلاستیکی هم کیفیت پایین تری نسبت به قاب های آلومنیومی دارند و هم قیمت آن ها پایین تر می باشد .
علاوه بر موارد گفته شده خود آلومنیوم هایی که برای تولید قاب به کار می روند بسیار متفاوت می باشد و گاها به جای جنس مرغوب و با کیفیت ، آلومنیوم های بی کیفیت و نا مرغوب و بازیافتی که قیمت آن ها نیز پایین می باشد به کار برده می شود . قاب ها امنیت شیشه ها را تامین می کنند و اگر به درستی و ایمن بودن آن ها دقت نشود ، شیشه ها در اثر ضربه های کوچک ریخته و خسارت های جبران نا پذیری ایجاد می کنند .
بعد از تهیه کابین دوش ، برای نصب سینی های فضای دوش باید از افراد با تجربه و کار بلد استفاده کرد زیرا کم ترین اشتباه باعث نشت آب می شود . سینی های فضای دوش همگی ضد خش و ضد آب می باشند ولی باید در خرید آن ها دقت شود تا لغزنده نباشند و موجب افتادن در هنگام حمام کردن در اثر لغزیدن نشوند .
همچنین در هنگام خرید سینی فضای دوش اکریلیکی باید دقت شود که رنگ های روشن و بریلیانی که کیفیت های پایینی دارند تهیه نشود و از رنگ های کدر که کیفیت بهتری دارند استفاده کرد . بنابراین معیار قیمت و هزینه کابین دوش به سینی فضای دوش بستگی دارد .

کابین دوش چگونه نصب می شود ؟

برای نصب کابین دوش باید فضای مورد نظر برای نصب کابین دوش را در نظر گرفت ، زیرا در واقع اندازه و شکل کابین دوش ها به فضای مورد نظر بستگی دارد .
اگر جایی که قرار است حمام دوش نصب شود همان جای دوش قبلی باشد کار راحت و آسان می باشد ولی اگر فضای جدیدی در نظر گرفته شود باید مجددا لوله کشی شود . کابین دوش ها در شکل های مستطیل و مربع و دایره و بسته به سلیقه مشتری و فضای مورد نظر نصب می شوند .

کابین دوش آریان جام

سری ویستا